Mes Rašom
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mes Rašom

Tavo kūrybos namai
 
rodiklisrodiklis  IeškotiIeškoti  Latest imagesLatest images  RegistruotisRegistruotis  PrisijungtiPrisijungti  

 

 Patarimai

Go down 
+8
Plieninė magnolija
WaWa
Niūnė
cloudmaker
endi
Hellis
wanderlust
fake magic
12 posters
AutoriusPranešimas
fake magic
L. Tolstojus
L. Tolstojus
fake magic


Pranešimų skaičius : 604
Prisijungė : 2010-05-09
Miestas : Berlin

Patarimai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Patarimai   Patarimai EmptyPen. 07 30, 2010 9:35 pm

Kokių naudingų patarimų turite rašantiems?
Atgal į viršų Go down
http://prideofpink.tumblr.com/
wanderlust
*
*
wanderlust


Pranešimų skaičius : 1366
Prisijungė : 2010-07-27
Amžius : 33

Patarimai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Patarimai   Patarimai EmptyPen. 07 30, 2010 9:39 pm

Keletas mano išminties perliukų, kurie man padeda:

1. Sugalvoję kokią idėją, greitai ją užsirašykit ant popieriaus lapo. Nesvarbu, kas tai būtų - sakinys gražus, veikėjo portretas, įdomus žodis ir t.t.
2. Parašę kažkokį tai dalykėlį, klaidų iš karto netaisykit. Rašykit toliau. Palikit tą rašliavą susitupėt kokiai savaitei ir tuomet pradėkit taisyt klaidas.
3. Negalvokit, kad rašot žmonėms. Visų pirma galvokit, jog rašot sau. Tuomet nekils jokios panašios mintys į: „eww, neįdomu, gi niekas neskaitys“.
4. Nebijokit kritikos - ji yra literatūros auksas. O dažnai kiti žmonės pastebi daugiau dalykų negu mes patys. Bet tai nereiškia, kad aklai kritika pasitikėtumėt. Skoniai skiriasi, todėl rinkitės variantą tokį, koks patrauklesnis jums patiems.

Kol kas tiek.
Atgal į viršų Go down
Hellis
Moljeras
Moljeras
Hellis


Pranešimų skaičius : 278
Prisijungė : 2010-08-23
Tikras vardas : lukas

Patarimai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Patarimai   Patarimai EmptyPir. 08 23, 2010 2:32 pm

Kai kyla idėja iš kart ir kurkit nesvarbu ar turit ar ne lapą šalia. Kurkit galvoj, o vėliau tikėkitės kad atmintis neišduos.
Atgal į viršų Go down
endi
Baironas
Baironas
endi


Pranešimų skaičius : 441
Prisijungė : 2010-08-07
Amžius : 30
Miestas : Kaunas. Užliedžiai
Tikras vardas : Paula

Patarimai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Patarimai   Patarimai EmptyAntr. 10 12, 2010 7:23 pm

Aš apmąsčiau savo rašliavą ir panorau perrašyti antrą ir trečią dalį. bet nežinau ar to tikrai reikia. tada aš perrašyčiau tas kelias dalis, pamąstyčiau ką ir kaip pakeisti ir atrakinus temą įdėčiau jas. kaip manot, ar to reikia? ar palikt viską kaip yra?
Atgal į viršų Go down
cloudmaker
Herodotas
Herodotas
cloudmaker


Pranešimų skaičius : 70
Prisijungė : 2010-10-09
Amžius : 31
Miestas : Wonder land...
Tikras vardas : Beata

Patarimai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Patarimai   Patarimai EmptyAntr. 10 12, 2010 7:58 pm

tind> dėkui, pasinaudosiu :)
Atgal į viršų Go down
wanderlust
*
*
wanderlust


Pranešimų skaičius : 1366
Prisijungė : 2010-07-27
Amžius : 33

Patarimai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Patarimai   Patarimai EmptyTr. 10 13, 2010 9:32 pm

Turiu dar vieną...

* Neskaityti jokių knygų tuo metu, kai nori rašyti. Žmogus greitai perima kito žmogaus savybes, šiuo atveju, rašymo stilių, tad jūsų kūrinys gali trumpam pavirsti visiškai kitokiu. Apskritai, geriausia knygas skaityti prieš ir po kūrinio rašymo. Tai yra, kai jis jau baigtas.
Atgal į viršų Go down
Niūnė
*
*
Niūnė


Pranešimų skaičius : 225
Prisijungė : 2010-08-27
Amžius : 29
Miestas : Marijampolė / Vilnius
Tikras vardas : Lina

Patarimai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Patarimai   Patarimai EmptyTr. 04 20, 2011 4:22 pm

tind rašo:
Turiu dar vieną...

* Neskaityti jokių knygų tuo metu, kai nori rašyti. Žmogus greitai perima kito žmogaus savybes, šiuo atveju, rašymo stilių, tad jūsų kūrinys gali trumpam pavirsti visiškai kitokiu. Apskritai, geriausia knygas skaityti prieš ir po kūrinio rašymo. Tai yra, kai jis jau baigtas.

Aukso žodžiai. Įsiklausykit būtinai visi, kas galvojat rašyt ar rašote. Nes tikrai mažumai visiškai tai nedaro įtakos, mažumai.
Atgal į viršų Go down
WaWa
*
*
WaWa


Pranešimų skaičius : 902
Prisijungė : 2010-05-12
Amžius : 28
Miestas : Klaipėda.
Tikras vardas : Agnė.

Patarimai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Patarimai   Patarimai EmptyTr. 04 20, 2011 8:14 pm

Hm... mane kaip tik skaitoma knyga įkvepia rašyti. Ir jeigu nederėtų skaityt tuo tarpu kai rašai romaną... tai po šimts pusę metų neskaityt jokios knygos ;O?
Atgal į viršų Go down
http://wawagnija.blogspot.com
Niūnė
*
*
Niūnė


Pranešimų skaičius : 225
Prisijungė : 2010-08-27
Amžius : 29
Miestas : Marijampolė / Vilnius
Tikras vardas : Lina

Patarimai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Patarimai   Patarimai EmptyTr. 04 20, 2011 8:23 pm

Būtent, kad įkvepia, tavo galva prisipildo tos rašytojos stiliumi, naudojamais žodžiais, idėjomis. Ta prasme iš dalies gerai, tu įgyji įkvėpimo, bet jis ir būna prisisunkęs tos knygos. Aišku visada būna išimčių, gal būt Tu esi viena iš jų. :)
Atgal į viršų Go down
wanderlust
*
*
wanderlust


Pranešimų skaičius : 1366
Prisijungė : 2010-07-27
Amžius : 33

Patarimai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Patarimai   Patarimai EmptyTr. 04 20, 2011 9:58 pm

Aš kai pradedu rašyt kažką, kai skaitau vieną ar kitą knygą, pastebiu, kad mano stilius tampa staiga nebe maniškiu, o to rašytojo, kurį skaitau. Nežinau, visuomet yra išimčių, kaip sakė Linačka, tačiau dauguma, pastebėjau, labai daug idėjų gauna iš perskaitytų knygų. Kai kur netgi labai akivaizdžiai matosi, ypač jei tai jaunas žmogus. :]
Atgal į viršų Go down
WaWa
*
*
WaWa


Pranešimų skaičius : 902
Prisijungė : 2010-05-12
Amžius : 28
Miestas : Klaipėda.
Tikras vardas : Agnė.

Patarimai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Patarimai   Patarimai EmptyTr. 04 20, 2011 10:03 pm

Čia gal šiek tiek ne į temą, o ką daryt kai sugalvoji idėją kūriniui ir staiga pamatai, kad ta mintis ne nauja, jau net ne viena ekranizacija pastatyta? Buvau sugalvojus, ką rašysiu vasarą, ta mintis mane tiesiog hipnotizavo, boom mokytoja pasakė, kad yra filmas sukurtas pagal tą idėją. Siaubas, nuleidau rankas, nebežinau, ką bedaryt...
Atgal į viršų Go down
http://wawagnija.blogspot.com
Plieninė magnolija
*
*
Plieninė magnolija


Pranešimų skaičius : 1402
Prisijungė : 2010-07-29
Amžius : 31
Miestas : Šambala
Tikras vardas : Brigita Margarita

Patarimai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Patarimai   Patarimai EmptyTr. 04 20, 2011 10:30 pm

Aš patarčiau išlaikyti pačią idėja, bet pabandyti paeksperimentuoti su tekstu. Pabandyk į viską pažiūrėti kitaip, pagalvoti, kaip nestandartiškai galėtum tai išreikšti tekstu ir pirmyn. :))
Atgal į viršų Go down
wanderlust
*
*
wanderlust


Pranešimų skaičius : 1366
Prisijungė : 2010-07-27
Amžius : 33

Patarimai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Patarimai   Patarimai EmptyTr. 04 20, 2011 11:04 pm

Pritariu Brigitai. Iš esmės, apie viską jau yra pasakota ir perpasakota šimtus kartų, tačiau visuomet yra neatrastų kampų, iš kurių galima pradėti pasakoti istoriją. :}
Atgal į viršų Go down
WaWa
*
*
WaWa


Pranešimų skaičius : 902
Prisijungė : 2010-05-12
Amžius : 28
Miestas : Klaipėda.
Tikras vardas : Agnė.

Patarimai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Patarimai   Patarimai EmptyTr. 04 20, 2011 11:37 pm

O tai nesusilaukčiau komentarų "Ė, čia nukopijuota, mačiau tokį ir tokį filmą..."? O dar jeigu paaiškėtų, kad ir knyga su tokia pat mintimi yra...
Atgal į viršų Go down
http://wawagnija.blogspot.com
wanderlust
*
*
wanderlust


Pranešimų skaičius : 1366
Prisijungė : 2010-07-27
Amžius : 33

Patarimai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Patarimai   Patarimai EmptyKv. 04 21, 2011 12:25 am

Sulauktum ar nesulauktum - čia jau kitas klausimas. Asmeniškai jei aš kada nors rašau, kad man primena vieną ar kitą serialą ar filmą, tai neturiu to, kaip 'och, tu plagijatoriau/e'. Panašumų galima atrasti net ten, kur jų nėra, čia jau priklauso nuo komentuojančiojo. Jeigu bijoma prisikabinėjimų, reikia stipriai padirbėti su kūriniu, kad jo idėja, nors jau ir panaudota, būtų kitaip atskleista. (:
Atgal į viršų Go down
Niūnė
*
*
Niūnė


Pranešimų skaičius : 225
Prisijungė : 2010-08-27
Amžius : 29
Miestas : Marijampolė / Vilnius
Tikras vardas : Lina

Patarimai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Patarimai   Patarimai EmptyKv. 04 21, 2011 9:47 am

WaWa, nemanau, kad turėtum dėl to pergyventi. Juk Tu neperpasakosi filmo ar knygos, tu sukursi savo istoriją. Manau, nėra ant šios žemės jokios istorijos, kurioje nebūtų panašumų su kažkuo kitu jau parašytu ar surežisuotu. Net imant ir tuos pačius paauglių numylėtas sagas kaip HP, Saulėlydis, Žiedų valdovas ir šimtai kitų, kuriuose idėja, istorija ar kai kurie įvykiai jau kažkur panašiai aprašyti. Neimk į galvą tokių niekų. :)
Atgal į viršų Go down
rašanti.
M. Mažvydas
M. Mažvydas
rašanti.


Pranešimų skaičius : 226
Prisijungė : 2011-06-03
Amžius : 29
Miestas : in your dreams.
Tikras vardas : Šarlotė ^^

Patarimai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Patarimai   Patarimai EmptySk. 06 05, 2011 6:26 pm

Linačka rašo:
WaWa, nemanau, kad turėtum dėl to pergyventi. Juk Tu neperpasakosi filmo ar knygos, tu sukursi savo istoriją. Manau, nėra ant šios žemės jokios istorijos, kurioje nebūtų panašumų su kažkuo kitu jau parašytu ar surežisuotu. Net imant ir tuos pačius paauglių numylėtas sagas kaip HP, Saulėlydis, Žiedų valdovas ir šimtai kitų, kuriuose idėja, istorija ar kai kurie įvykiai jau kažkur panašiai aprašyti. Neimk į galvą tokių niekų. :)
man kartais taip pasitaiko :DD Patarimai 644170
Atgal į viršų Go down
Lapė.
S&M.
Lapė.


Pranešimų skaičius : 1460
Prisijungė : 2011-03-31

Patarimai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Patarimai   Patarimai EmptyTr. 06 15, 2011 3:51 pm

ewigkeit rašo:
3. Negalvokit, kad rašot žmonėms. Visų pirma galvokit, jog rašot sau. Tuomet nekils jokios panašios mintys į: „eww, neįdomu, gi niekas neskaitys“.

Taip, bet ir nepamirškite, kad rašymas sau ir yra tik rašymas sau. Aš rašydama visada atsižvelgiu į tai, kas žmonėms patinka ir, kas ne. Prie kokio rašymo stiliaus kabinėsis ir prie kokio ne. Juk jei rašote kūrinį ar knygą, tai rašote tam, kad jis būtų iškeltas į viešumą ir visi galėtų jį pamatyti.

Žinoma, tai diskutuotinas dalykas.

Šiaip rašant, visiems siūlau pasižymėti kur nors "Veikėjo atmintinę". Joje galite apibūdinti veikėjo akių spalvą, charakterį, mėgsta riešutų kremą ar ne, nes būna taip, kad pavyzdžiui viename skyriuje veikėjo akys žalios, kitame - mėlynos.
Atgal į viršų Go down
http://marionetteofharmony.blogspot.com
wanderlust
*
*
wanderlust


Pranešimų skaičius : 1366
Prisijungė : 2010-07-27
Amžius : 33

Patarimai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Patarimai   Patarimai EmptyTr. 06 15, 2011 3:58 pm

Taip, kažkiek atsižvelgti į skaitytoją reikia, bet ar nemanai, jog rašant galvodama apie kitus, neišvengiamai gali prarasti savo, kaip autoriaus, identifikaciją? Juk kūryba atsižvelgiant į daugumos skonį yra masinė. :) Reikia išlikti kažkiek ir originaliam.

O dėl taviškio patarimo apie veikėjo atmintinę labai labai sutinku. :)
Atgal į viršų Go down
Lapė.
S&M.
Lapė.


Pranešimų skaičius : 1460
Prisijungė : 2011-03-31

Patarimai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Patarimai   Patarimai EmptyTr. 06 15, 2011 4:03 pm

Žinoma, jog reikia atsižvelgti ir rašyti skirtingai, nei kiti autoriai, bei būti originaliam, tiesiog, mano manymu, reikia atsižvelgti į visuomeninius standartus ir skaitytojus. Na, kaip tu ir sakei - "kažkiek".
Atgal į viršų Go down
http://marionetteofharmony.blogspot.com
Maybe
E. M. Bronte
E. M. Bronte
Maybe


Pranešimų skaičius : 575
Prisijungė : 2011-01-06
Amžius : 24
Tikras vardas : Gabija

Patarimai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Patarimai   Patarimai EmptyKv. 10 25, 2012 12:05 pm

Manau, jog rašymui padeda (bent jau man) kokia nors daina. Tik reikia susirasti tokią, kuri neblaškytų. Aišku, galima kiekvieną kartą rašant pasirinkti kitą :)
Atgal į viršų Go down
Raudonasis Liūtas
Maironis
Maironis
Raudonasis Liūtas


Pranešimų skaičius : 706
Prisijungė : 2012-03-28
Amžius : 25

Patarimai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Patarimai   Patarimai EmptyPen. 10 26, 2012 7:11 pm

Na ir diskusija... Dabar pajutau, kad šitas forumas labai geras. Tiek patarimų... Wow.. Dėl dainos sutinku, tik va kad kartais ta daina maišo ir niekaip nerandi tokios, kuri padėtų.. Na, aš čia apie save, tai klausausi muzikos prieš arba po rašymo, nes kitaip nieko nesigautų.
Pirmadienį sapnavau tokį sapną ir tikrai apie jį parašysiu. Galbūt ir jums gali padėti sapnai. Patariu įsiklausyt į tuos keistus vaizdinius. :]
Atgal į viršų Go down
Sponsored content





Patarimai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Patarimai   Patarimai Empty

Atgal į viršų Go down
 
Patarimai
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Mes Rašom :: Kūrybos dirbtuvės :: Kūrybinis flūdas-
Pereiti į: