Mes Rašom
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mes Rašom

Tavo kūrybos namai
 
rodiklisrodiklis  IeškotiIeškoti  Latest imagesLatest images  RegistruotisRegistruotis  PrisijungtiPrisijungti  

 

 Déjà vu

Go down 
+5
rašanti.
fake magic
WaWa
Niūnė
konstanta
9 posters
AutoriusPranešimas
konstanta
*
*
konstanta


Pranešimų skaičius : 599
Prisijungė : 2010-07-29
Amžius : 29
Miestas : Vilnius
Tikras vardas : Justė

Déjà vu Empty
RašytiTemos pavadinimas: Déjà vu   Déjà vu EmptyŠt. 07 02, 2011 6:06 pm

Déjà vu (pranc. ‘jau matyta’; arba paramnezija) – įspūdis, kad kažkas jau yra išgyventa anksčiau, nors iš tiesų tai išgyvenama pirmą kartą. Pavyzdžiui, lankantis naujose vietovėse gali susidaryti įspūdis, kad viskas čia jau matyta, klausantis naujos istorijos gali būti įspūdis, kad ji jau girdėta.

Terminas pirmą kartą panaudotas XX a. pradžioje prancūzo Émile Boirac knygoje L'Avenir des sciences psychiques.

Fenomenas yra labai paplitęs, tyrimai rodo, kad bent kartą déjà vu išgyvenę yra virš 70% žmonių.


Esate tarp tų 70%, kruie yra patyrę šį keistą jausmą? Pasidalinkim istorijomis ir mintimis apie tai. ;>
Atgal į viršų Go down
http://justeworld.blogspot.com/
Niūnė
*
*
Niūnė


Pranešimų skaičius : 225
Prisijungė : 2010-08-27
Amžius : 29
Miestas : Marijampolė / Vilnius
Tikras vardas : Lina

Déjà vu Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Déjà vu   Déjà vu EmptyŠt. 07 02, 2011 9:21 pm

Esu. Mokykloj labai dažnai būdavo. Ir Vilniuje, kažkodėl. Nors ten tesu buvus kelis kartus.
Tų istorijų tiek daug.
Viena iš naujausių, kai buvom su draugais prie ežero, sėdėjom ant lieptuko, toj vietoj aš buvau pirmą kartą ir su tais žmonėm pirmą kartą. Sėdžiu, kažkaip pasisukau, kažkas kažką pasakė ir net nutirpau visa, taip kaip būtų kas per galvą trenkę, grynai tai jau buvo, atminty iškilo kaip taip jau sėdėjom, kalbėjom, juokėmės, žodžiu visa šitą tikrai tikrai tikrai darėm. Pasisukau link dešinės, prisiminiau, jog turėjo ten gulėt beershakeris, ir matau, kad guli. Nu šakės galvoju. Net garsiai pasakiau, kad ppl, tiką deja vu patyriau.
Atgal į viršų Go down
WaWa
*
*
WaWa


Pranešimų skaičius : 902
Prisijungė : 2010-05-12
Amžius : 28
Miestas : Klaipėda.
Tikras vardas : Agnė.

Déjà vu Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Déjà vu   Déjà vu EmptyPen. 07 29, 2011 11:08 pm

O, mano tema. Mėgstu tokius dalykus kaip Deja vu, šeštasis pojūtis, astralinė kelionė ir pnš.

Jau senokai. Nuo pradinės klasės laikų jaučiu deja vu. Ir kuo toliau tuo mažiau... o tai man nepatinka ;D Teko pastebėti tokį dalyką, kad nuo tada, kai sužinojau, kad egzistuoja va šitas jausmas ir kad jis vadinamas de javu, man pradėjo jis pasitaikyti vis rečiau ir toks mažesnis, ne taip stipriai jaučiamas.

Ryškiausias deja vu buvo toks, kad atėjo pas tėvus jų draugas ir kažką pasakė. Suvokiu, kad tai girdžiu pirmą kartą iš jo tuo metu, tačiau atrodo lyg jau būčiau girdėjus. Jaučiu taip stipriai, kad kaip ir Linačka, nutirpau ir norėdama to išvengti tą sekundę sugalvojau pasukti galvą. Nusisukau nuo to vyro į radiatorių ir tada jau kone apmiriau iš deja vu (akys pačios labai išsiplėtė, pamenu ;D) - suvokiu, kad ir visas mano galvos pasukimas ir po tų žodžių pamatytas radiatorius, taip pat įeina į tą jausmą, jog tai vyksta nebe pirmą kartą. Taip pirmą kart gyvenime įsitikinau, kad nuo deja vu nepabėgsi.

Atgal į viršų Go down
http://wawagnija.blogspot.com
fake magic
L. Tolstojus
L. Tolstojus
fake magic


Pranešimų skaičius : 604
Prisijungė : 2010-05-09
Miestas : Berlin

Déjà vu Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Déjà vu   Déjà vu EmptySk. 07 31, 2011 12:17 am

Anksčiau būdavo dažnai. Maždaug tarp 12-14 metų. Bet dabar jau žiauriai retai pasitaiko. Man atrodo kažkur skaičiau, kad tik paauglystėje deja vu būna, o paskui ima ir visiškai išnyksta. Įdomu kodėl..?
Atgal į viršų Go down
http://prideofpink.tumblr.com/
konstanta
*
*
konstanta


Pranešimų skaičius : 599
Prisijungė : 2010-07-29
Amžius : 29
Miestas : Vilnius
Tikras vardas : Justė

Déjà vu Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Déjà vu   Déjà vu EmptySk. 07 31, 2011 3:09 pm

Deja vu mane aplanko gana dažnai ir dažniausiai mokykloje. Tokios menkos vaizdinių nuotrupos. Labai keistas jausmas. Iš dalies gąsdina, bet iš dalies visai smagu. Žinoti, kas atsitiks kitą akimirką. Mane šiek tiek žavi tas jausmas.

Na, o dėl to, kad tai vyksta tik paauglystėje, niekur negirdėjau, bet būtų įdomu paskaitinėti. ;>
Atgal į viršų Go down
http://justeworld.blogspot.com/
fake magic
L. Tolstojus
L. Tolstojus
fake magic


Pranešimų skaičius : 604
Prisijungė : 2010-05-09
Miestas : Berlin

Déjà vu Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Déjà vu   Déjà vu EmptyKv. 08 04, 2011 1:32 am

Man atrodo aš čia kažkada "Justėj" skaičiau, tai gali būti, kad šita info. labai abejotina:D
Tuo labiau, kad paklausiau mamos ir ji sakė, kad jai kartais vis dar būna deja vu, bet labai retai. Tad kas ten žino.. (think)
Atgal į viršų Go down
http://prideofpink.tumblr.com/
rašanti.
M. Mažvydas
M. Mažvydas
rašanti.


Pranešimų skaičius : 226
Prisijungė : 2011-06-03
Amžius : 29
Miestas : in your dreams.
Tikras vardas : Šarlotė ^^

Déjà vu Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Déjà vu   Déjà vu EmptyKv. 08 04, 2011 11:57 am

pastaruoju metu, mane labaai dažnai aplanko deja vu. tai toks laabai weird jausmas.. viską dariau, aplankiau, susipažinau ir pnš pirmą kartą, tačiau atrodo kad kartais aš buvau tai dariusi anksčiau.. :D
Atgal į viršų Go down
mintyse
Hansas Kristianas Andersenas
Hansas Kristianas Andersenas
mintyse


Pranešimų skaičius : 454
Prisijungė : 2011-07-29
Amžius : 30
Miestas : Vilnius.

Déjà vu Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Déjà vu   Déjà vu EmptyKv. 08 04, 2011 12:15 pm

Vaikystėj šitą jausmą vadindavau 'Na žinai, toks jausmas, kad šitą dalyką sapnavai' : D
Atgal į viršų Go down
naktibalda
W. Šekspyras
W. Šekspyras
naktibalda


Pranešimų skaičius : 168
Prisijungė : 2011-08-18
Miestas : Alytus.
Tikras vardas : Rūta.

Déjà vu Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Déjà vu   Déjà vu EmptyPir. 10 10, 2011 10:33 am

Tai man būdingas jausmas. Dažnai tai patiriu. Net per dažnai.
Pavyzdžiui, atrodo, kad koks nors žmogus kažką pasakė, nors esu įsitikinus kad ne. Po kiek laiko jis tai iš tikrųjų pasako. Labai nervina, pasimetu. Arba, nuvažiuoju į miestą kuriame nesu buvusi, ir regiu žmogų, nors atrodo, tokį patį ir ten pat jau esu mačius.
Atgal į viršų Go down
Dream.
Dantė
Dantė
Dream.


Pranešimų skaičius : 143
Prisijungė : 2012-01-31
Amžius : 26

Déjà vu Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Déjà vu   Déjà vu EmptyAntr. 01 31, 2012 7:39 pm

Dažnai patiriu šį jausmą, jau net įprasta tapo. Atsimenu, kai buvau visai mažytė, maniau, kad man kažkas negerai, tik vėliau sužinojau, kad tai vadinama Deja vu ir ne aš viena tai patiriu ;)
Atgal į viršų Go down
Sve?ias
Svečias
Anonymous



Déjà vu Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Déjà vu   Déjà vu EmptyAntr. 03 27, 2012 7:29 pm

Man taip labai dažnai būna. Aš, būna, kartais susapnuoju kažką, bet ryte nieko neprisimenu. Kai tik įvyksta deja vu, aš prisimenu, kad tai jau sapnavau. Jau draugė mane paskelbė ateities pranašautoja, mat liepia visad papasakoti, ką susapnavau. Bet dažnai, tas ką prisimenu, neįvyksta. Labai dažnai taip nutinka.
Va, Penkadienį, dar visai neseniai rašom Istorijos kontrolinį. Mokytoja sako: "Pijau, persėsk prie Vaivos." Pijus:"Nenoriu, kuom jums mano vieta nepatinka?" O viską aš kažkada taip pat sapnavau!!!
Buvo, kad gulim visa šeima ant sofos. Tėtis kažką pasako, aš atsakau ir.... suprantu, čia deja vu. Tada bandau pakeisti dialogo su tėčiu žodžius, bet tiesiog sakau taip, kaip sapnavau, kažkada labai seniai. Bet ir tas įvyko labai seniai. Kai tik vėl įvyks deja vu, būtinai parašysiu čia. scared
Atgal į viršų Go down
Raudonasis Liūtas
Maironis
Maironis
Raudonasis Liūtas


Pranešimų skaičius : 706
Prisijungė : 2012-03-28
Amžius : 25

Déjà vu Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Déjà vu   Déjà vu EmptyTr. 08 01, 2012 1:25 am

Mintyse rašo:
Vaikystėj šitą jausmą vadindavau 'Na žinai, toks jausmas, kad šitą dalyką sapnavai' : D
Aš irgi taip jį vadindavau ir kai norėjau kam nors paaiškinti, visuomet taip sakydavau. Šis jausmas man labai gerai žinomas ir labai dažnas, nors tik ką tesužinojau kaip jis vadinasi. Šią vasarą kiekvieną naktį sapnuoju kažką, atsibundu kelis kartus per naktį, o ryte nieko neprisimenu ką sapnavau. Per dieną visur vaikščiodama pamatau kokį daiktą ir staiga prisimenu, kad jį sapnavau. Seniau būdavo taip, kad atsitinka koks dalykas ir man toks jausmas, kad jį jau ne antrą kartą matau, bet jau kokį ketvirtą. Tada ilgai mąstau kur tai galėjo įvykt ir nieko logiško nesugalvojus nusprendžiu, kad visą tai sapnavau.
Atgal į viršų Go down
Sponsored content





Déjà vu Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Déjà vu   Déjà vu Empty

Atgal į viršų Go down
 
Déjà vu
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Mes Rašom :: Diskusijos :: Flūdas-
Pereiti į: