Mes Rašom
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mes Rašom

Tavo kūrybos namai
 
rodiklisrodiklis  IeškotiIeškoti  Latest imagesLatest images  RegistruotisRegistruotis  PrisijungtiPrisijungti  

 

 Mirties talismanas

Go down 
4 posters
AutoriusPranešimas
imagine dragons
Ezopas
Ezopas
imagine dragons


Pranešimų skaičius : 15
Prisijungė : 2011-05-14
Amžius : 28

Mirties talismanas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Mirties talismanas   Mirties talismanas EmptyAntr. 06 28, 2011 8:00 pm

Kai mirė močiutė, kažkaip pradėjau mąstyti koks pasaulis būtų be mirties. Galvojau galvojau ir nusprendžiau kažką parašyti. Kūrinys toks.. hmhm. keistas. ^^
Mirties Talismanas

Daugelis žmonių džiaugėsi, jog pagaliau buvo išrasti vaistai nuo mirties. Bet vienas žmogus padarytų bet ką, kad tik jo verslas nesužlugtų.

Gegužės 15d.
Nebepamenu kada turėjau užsakymų. Atrodo, jog keistai rudos nuobodybės dulkės supa mane visur ir visada. Paskutinis karstas, kurį gaminau, buvo maždaug prieš dvejus metus, o po to – tyla, trunkanti jau visą amžinybę. Ji - Spindinti visų žmonių laimė.
Neliesta mediena, dažai ir pirštų noras įtaisyti mažas rankenėlės nešikams.. Nusipurčiau nuo užplūdusių, lyg koks netikėtas vėjo gūsis, tokių širdžiai malonių dalykų ir suspaudžiau rankoje puodelį kavos.
- Ar jau išgėrei kavą, brangusis? – žmona Adelė rūpinosi manimi, kai nebeturėjau darbo. Bet jos meilių žodelių efektas jau buvo seniausiai išnykęs. O tos pačios mėlynos akys, kurios anksčiau buvo ryškios lyg mėnulis ir gražiausios iš visų, dabar jau nesiskyrė nuo kitų, dažnai matomų.
- Taip, taip, - nervingai spragtelėjau pirštais ir užverčiau laikraštį. – Tuoj baigsiu, tuoj.
Ji nekantriai patrypsėjo vietoje šalia stalo laukdama, kada galės išplauti puodelį, kuriame kunkuliavo garuojanti kava. Pro virtuvės duris įžengė kaip visada surūgusi Monika ir paprašė omleto. Išleidau į pasaulį savo baisų šypsnį ir toji nusikvatojo. Įsižeidžiau.
- Tai ką, pliki, nėra užsakymų? – ji mėgdavo mane erzinti, o gal ir nemėgo, niekada nesupratau. Tik viena žinojau – galėtų kiaušinius valgyti net iš klozeto.
- Nėra, kaip matai, - atstūmiau kėdę ir lėtai pakilau, nužvelgdamas dvi pragaro bobas, su kuriomis tenka kęsti šią agoniją.
Kai nusikabinau paltą ir apsiaviau batus, sunerimusi žmona suėmė mane už rankos. Jau seniai nebejaučiau poreikio tokiems dalykams, o toji dar buvo sentimentali ir mėgdavo prisiminti jaunystės dienas, lyg jos buvo vakar.
- Kur keliauji? – jos akys žybtelėjo ir puikiai žinojau, kuo visa tai baigsis – iki baro taip ir nenueisiu. Daugiausia tai iki parduotuves gatvės kampe, kur pikta moteriškė mane nužiūrės ir skaičiuodama pinigus pasakys "lieku skolinga centuką". O kol grįšiu su milžiniškais pirkinių maišais, tikriausiai ateis ir ledynmetis, kurio visai laukiu. Tik šįkart, kaip bebūtų keista, šaldytuvas buvo pilnas. – Juk nepamiršai, kokia šiandien diena?
Pradėjau kratyti atsiminimų stalčių ir iš jo ne daug kas iškrito.. Monikos ir Adelės gimtadieniai, vestuvių metinės.. Bet labiausiai galėjau prisiminti tik tą datą, kurioje mirė pati Mirtis.
- Šiandien penktadienis, - paaiškino Adelė ir palinkčiojo galva. – Kaimynai kvietė mus vakarienės.
Netikras aliarmas. Jeigu būtų buvusios, pvz: mūsų vestuvių metinės, pastarąja savaitę būčiau radęs kažkaip keistai padėtus raštelius su norais ir pageidavimais, kurie „netyčia“ atsidurtų ant mano pagalvės, stalo darbo kambaryje arba kur nors rūsyje. Kur nors, kur galėčiau juos pamatyti ir perskaityti. O po to, žygiuoti į parduotuvę.
Net jei nebuvo prasmės skaičiuoti metus, ji vis dar mėgo tai daryti. Kartais pamesdavau laiką ir jis pabėgdavo lyg šuniukas, nežinantis kelio namo.
Ir taip gyvenau svajonėse, baimėje, neviltyje, agonijoje.. nematydamas nei kruopelytės laimės pumpuriuko, kad ir mažiausio. Aš mylėjau savo darbą, kiekvieną karstą pagamindavau lyg savo paties kūdikį ir išleisdavau į gyvenimą. Taip kaip ir mylėjau, negalėjau gyventi be mirties, kaip ir ji negalėjo be mūsų. Bet kai jos nėra..
Laikas tiesiog ėmė ir sustojo.


Paskutinį kartą redagavo imagine dragons, Pir. 12 17, 2012 3:59 pm. Redaguota 3 kartus(ų)
Atgal į viršų Go down
Moniccutia
W. Šekspyras
W. Šekspyras
Moniccutia


Pranešimų skaičius : 174
Prisijungė : 2010-10-06
Amžius : 31
Miestas : Vilnius
Tikras vardas : Meda

Mirties talismanas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Mirties talismanas   Mirties talismanas EmptyAntr. 06 28, 2011 8:17 pm

Man patiko. Idėja, pats tekstas, rišlūs sakiniai.
Tik va, aliarmas, o ne alermas :)
Atgal į viršų Go down
imagine dragons
Ezopas
Ezopas
imagine dragons


Pranešimų skaičius : 15
Prisijungė : 2011-05-14
Amžius : 28

Mirties talismanas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Mirties talismanas   Mirties talismanas EmptyAntr. 06 28, 2011 8:30 pm

Dėkoju. Klaidelę ištaisiau :)
Atgal į viršų Go down
Lapė.
S&M.
Lapė.


Pranešimų skaičius : 1460
Prisijungė : 2011-03-31

Mirties talismanas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Mirties talismanas   Mirties talismanas EmptyTr. 06 29, 2011 4:31 pm

Spoiler:

Rašosi - nebepamenu.
Bet man tokie beviltiški, skambesio neteikiantys, papildomi priešdėliai nekelia jokio susižavėjimo, tad paprasčiausiai rašau nepamenu. Nors gal tau taip skamba gražiau.

Citata :
Ji nekantriai patrypsėjo vietoje šalia stalo laukdama, kada galės išplauti puodelį, kuriame kunkuliavo garuojanti kava.

Ji nekantriai patrypsėjo vietoje, šalia stalo, laukdama, kada galės išplauti puodelį, kuriame kunkuliavo garuojanti kava.

Vietos nurodymas, na gal turėtų būti išskirtas.

Citata :
Nematydamas nei kruopelytės laimės pumpuriuko (...).

Pumpuras, nors ir netiesiogine prasme, yra augalas.
Augalas neturi kruopelyčių. Tai ne kava ir ne cukrus.




Citata :
Tik viena žinojau – galėtų kiaušinius valgyti net iš klozeto.

Tai skamba šlykščiai. Lyg valgytum vėmalus. Šlykštu. Ir beje vandenyje susigadina omletas ir kiaušiniai. Gal būtų gražiau, jei būtum parašiusi:
Tik viena žinojau - ji galėtų kiaušinius valgyti net nuo klozeto (krašto).
Maždaug taip.

Citata :
Monikos ir Adelės gimtadienis, vestuvių metinės..

Monika ir Adelė gimusios tą pačią dieną?
Mano manymu turėtų būti Monikos ir Adelės gimtadieniai.

Citata :
Ir taip gyvenau svajonėse, baimėje, neviltyje, agonijoje.. nematydamas

Maybe:
Ir taip gyvenau svajonėse, baimėje, neviltyje, agonijoje... Nematydamas (...).

Na, pagal taisykles.

Bet šiaip įdėja graži.

Citata :
Daugelis žmonių džiaugėsi, jog pagaliau buvo išrasti vaistai nuo mirties. Bet vienas žmogus padarytų bet ką, kad tik jo verslas nesužlugtų.

Ši citata rodo, lyg būtų kas nors daugiau.
"Padarytų bet ką, kad tik jo verslas nesužlugtų."

Bet šiame pasakojime jis nedaro nieko. Tik galvoja.
Galėtum pratęsti. Būtų šauni istorija.

Well, sėkmės!
Atgal į viršų Go down
http://marionetteofharmony.blogspot.com
imagine dragons
Ezopas
Ezopas
imagine dragons


Pranešimų skaičius : 15
Prisijungė : 2011-05-14
Amžius : 28

Mirties talismanas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Mirties talismanas   Mirties talismanas EmptyTr. 06 29, 2011 4:51 pm

Neutron. rašo:
Spoiler:

Rašosi - nebepamenu.
Bet man tokie beviltiški, skambesio neteikiantys, papildomi priešdėliai nekelia jokio susižavėjimo, tad paprasčiausiai rašau nepamenu. Nors gal tau taip skamba gražiau.

Keista, man ištaisė atskirai, bet tu geriau žinai, jaunoji lituaniste. :)

Citata :
Ji nekantriai patrypsėjo vietoje šalia stalo laukdama, kada galės išplauti puodelį, kuriame kunkuliavo garuojanti kava.

Ji nekantriai patrypsėjo vietoje, šalia stalo, laukdama, kada galės išplauti puodelį, kuriame kunkuliavo garuojanti kava.

Vietos nurodymas, na gal turėtų būti išskirtas.

Citata :
Nematydamas nei kruopelytės laimės pumpuriuko (...).

Pumpuras, nors ir netiesiogine prasme, yra augalas.
Augalas neturi kruopelyčių. Tai ne kava ir ne cukrus.

Use your fantasy, woman. ;D


Citata :
Tik viena žinojau – galėtų kiaušinius valgyti net iš klozeto.

Tai skamba šlykščiai. Lyg valgytum vėmalus. Šlykštu. Ir beje vandenyje susigadina omletas ir kiaušiniai. Gal būtų gražiau, jei būtum parašiusi:
Tik viena žinojau - ji galėtų kiaušinius valgyti net nuo klozeto (krašto).
Maždaug taip.

Jo tokia asmenybė.

Citata :
Monikos ir Adelės gimtadienis, vestuvių metinės..

Monika ir Adelė gimusios tą pačią dieną?
Mano manymu turėtų būti Monikos ir Adelės gimtadieniai.

That's a mistake.


Citata :
Ir taip gyvenau svajonėse, baimėje, neviltyje, agonijoje.. nematydamas

Maybe:
Ir taip gyvenau svajonėse, baimėje, neviltyje, agonijoje... Nematydamas (...).

Na, pagal taisykles.

Bet šiaip įdėja graži.

Citata :
Daugelis žmonių džiaugėsi, jog pagaliau buvo išrasti vaistai nuo mirties. Bet vienas žmogus padarytų bet ką, kad tik jo verslas nesužlugtų.

Ši citata rodo, lyg būtų kas nors daugiau.
"Padarytų bet ką, kad tik jo verslas nesužlugtų."

Bet šiame pasakojime jis nedaro nieko. Tik galvoja.
Galėtum pratęsti. Būtų šauni istorija.

Well, sėkmės!

Dėkoju, S. (;
Atgal į viršų Go down
Lapė.
S&M.
Lapė.


Pranešimų skaičius : 1460
Prisijungė : 2011-03-31

Mirties talismanas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Mirties talismanas   Mirties talismanas EmptyTr. 06 29, 2011 10:01 pm

the akis rašo:
Neutron. rašo:
Spoiler:

Rašosi - nebepamenu.
Bet man tokie beviltiški, skambesio neteikiantys, papildomi priešdėliai nekelia jokio susižavėjimo, tad paprasčiausiai rašau nepamenu. Nors gal tau taip skamba gražiau.

Keista, man ištaisė atskirai, bet tu geriau žinai, jaunoji lituaniste. :)

Who?

Citata :
Nematydamas nei kruopelytės laimės pumpuriuko (...).

Pumpuras, nors ir netiesiogine prasme, yra augalas.
Augalas neturi kruopelyčių. Tai ne kava ir ne cukrus.

Use your fantasy, woman. ;D

Fantazija lieka fantazija. Ji turi būti siužetinėje linijoje, o ne klaidose.

Citata :
Tik viena žinojau – galėtų kiaušinius valgyti net iš klozeto.

Tai skamba šlykščiai. Lyg valgytum vėmalus. Šlykštu. Ir beje vandenyje susigadina omletas ir kiaušiniai. Gal būtų gražiau, jei būtum parašiusi:
Tik viena žinojau - ji galėtų kiaušinius valgyti net nuo klozeto (krašto).
Maždaug taip.

Jo tokia asmenybė.

Koks skirtumas kokia JO asmenybė. Kalbama apie Moniką.


Dėkoju, S. (;
Atgal į viršų Go down
http://marionetteofharmony.blogspot.com
wanderlust
*
*
wanderlust


Pranešimų skaičius : 1366
Prisijungė : 2010-07-27
Amžius : 33

Mirties talismanas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Mirties talismanas   Mirties talismanas EmptySk. 07 03, 2011 4:51 pm

Neutron kaip ir išsakė viską, ką būtų galima išsakyti. Na, man tai norėtųsi, kad kūrinys būtų kiek ilgesnis, labiau paaiškinta mirties dingimo priežastis ir apskritai, pakankamai gera idėja ilgam kūriniui šitas vienadalis kūrinėlis būtų. :))
Atgal į viršų Go down
Sponsored content





Mirties talismanas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Mirties talismanas   Mirties talismanas Empty

Atgal į viršų Go down
 
Mirties talismanas
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Mes Rašom :: Proza :: Novelės-
Pereiti į: