Mes Rašom
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mes Rašom

Tavo kūrybos namai
 
rodiklisrodiklis  IeškotiIeškoti  Latest imagesLatest images  RegistruotisRegistruotis  PrisijungtiPrisijungti  

 

 Tekstai

Go down 
4 posters
AutoriusPranešimas
Izolda
Herodotas
Herodotas
Izolda


Pranešimų skaičius : 58
Prisijungė : 2010-08-26
Amžius : 29
Miestas : Trakai
Tikras vardas : Eglė

Tekstai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Tekstai   Tekstai EmptySk. 06 19, 2011 11:48 pm

Tai va, pagaliau įkeliu savo pirmus darbus. Nors iš tiesų jie parašyti jau gan senokai... Pirmi tekstai - tai "ištraukos" iš viduramžių žmogaus gyvenimo. Kol kas tik du, bet viliuosi, kad bus ir daugiau... Tikiuosi nesuklydau su jokiais faktais ir gavosi samonė ;D


Iš riterio dienoraščio …

1375 m. birželio 2 diena. Pasiuntinys atnešė man laišką, atsiųstą iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės. Jame rašo, kad Algirdas – Lietuvos kunigaikštis didis – rengia puotą didžiausią ir kviečia riterius iš visų kraštų į Riterių kovų turnyrą, skirtą Karaliaus aukso taurei laimėti. Nugalėtojui bus suteikta šlovė didžiausia ir turtų kalnai. Koks gi riteris atsisakytų tokios galimybės? Taigi, nusprendžiau, kad pasiūlymo neatsisakysiu ir turnyre dalyvausiu. Ir lygiai po septynių dienų bei naktų, pasiėmęs stipriausius šarvus, aršiausius ginklus ir savo ištikimąjį ginklanešį, išvykau į Lietuvos kraštą turnyro laimėti.
...
Turnyras prasidėjo. Kiek iečių sulaužyta, kiek kalavijais kirsta, kiek riterių jau partrenkta. Kas tik susidūrė su manimi – riteriu Karlu iš Velso – brangiai sumokėjo už savo ryžtą: niekas prieš mane neatsilaikė.
Kai tik heroldas skelbė finalininkų dvejetuką, nė nenustebau, kai išgirdau savo vardą. Taip visą laiką buvo, taip visada ir bus.
Priešininkas atiteko man stiprus. Riteris Melianas iš Paryžiaus buvo tikras velnias. Jo kirasa atrodė, lyg būtų neperduriama, o kalavijas nesulaikomas. Tačiau, pasitaikius progai, man pavyko jam smogti. Ir taip smarkiai, kad net šalmas nuo galvos nukrito. Kova buvo kaip mat sustabdyta. Prie mūsų pribėgo ginklanešiai. Manasis, Govenas - vardas jo, man kažką šnekėjo. Tačiau aš jo nesiklausiau, nes stebėjau savo stiprųjį priešininką. Šis, atsukęs man nugarą, kažką sakė savo ginklanešiui... Ir staiga jis atsigręžė ir puolė netikėtai mane savo milžinišku kovos kirviu. Aš, nieko nelaukdamas, taip pat čiupau saviškį iš jaunų Goveno rankų ir pradėjau švaistytis juo kaip pašėlęs. Kirtau į dešnį šoną, kirtau į kairį šoną, o tada ir į galvą. Po akimirkos jau mačiau Melianą pasliką gulintį ant kietos, nuo įnirtingų riterių kovų įkaitusios žemės. Vos minia pradėjo džiūgauti ir šėlti, supratau, kad laimėjau. Aš – Karlas iš Velso – esu nugalėtojas.
LDK valdovas Algirdas įteikė man didžiausią skrynią, pilną aukso monetų. Garsas apie mano pergalę ir mano šlovę nuskambėjo po visą žemyną. Tris dienas vyko šventinė puota. Jai pasibaigus aš grįžau į savo kraštą, kur buvau sutiktas kaip didvyris. Ir čia šventėm. Aušrų neskaičiavom. Pergalės džiaugsmais dalinomės.



Iš damos dienoraščio...


1407 m. Vėlus ruduo. Šiandien vėl kėliausi anksti. Nes kaip ir kiekvieną sekmadienį ruošiausi į rytines pamaldas. Prisipažinsiu, kad nesu labai pamaldi. Tačiau bijau praleisti bent vienas mišias. Nes kitaip vyras lieptų nukirsti man ranką. Jis labai atsidavęs Dievui ir krikščionybei. Smerkia pagonybę. Sako, kad tai pati didžiausia žmonijos nuodėmė. Tačiau mano nuomonė visai kitokia. Nesmerkiu pagonių, nes mano motina pati tokia buvo. Bet to niekas nežino. Ir sužinoti negali. Kitaip būčiau išvyta iš dvaro. O gal ir dar blogiau – būčiau išplakta ir palikta likimo valiai arba tapčiau savo pačios vyro tarnaite.
Taigi, apsirėdžiau savo sekmadienine suknele, o dvi tarnaitės sutvarkė mano plaukus. Ant juosmenį apvijusio diržo prisirišau kapšelį, į kurį įsidėjau roženčių ir giesmyną. Apsimečiau sunkiais kailiniais, atvežtais iš Lenkijos ir su palyda išėjau į dvaro vidinį kiemelį. Vyro vasalas pagelbėjo man užlipant ant žirgo. Šį rytą teko bažnyčion joti be vyro, nes jis turėjo svarbių reikalų kunigaikščio Vytauto pilyje. Po akimirkos jau jojome pro vartus.
...
Net bažnyčioje per šias pamaldas buvo kalbama apie perdėtą Žemaičių nerimą dėl Ordino valdžios. Man buvo skaudu klausytis tokių žodžių, skaudu žinoti ką patiria mūsų tautos žmonės. Tačiau droviai apsidairiusi po suolų eiles, žmonių veiduose neišvydau jokio skausmo. Jokio gailesčio. Jiems nerūpėjo kokią priespaudą patiria Žemaičiai. Galbūt jie net manė, jog to negana, gal jie iš Ordino tikėjosi net daugiau. Negaliu patikėti tokiu šaltakraujiškumu...
Pasibaigus mišioms mane susirado didikienė Marija iš Vilniaus krašto. Ji nesustodama pliurpė kokie teisingi šįryt buvo dvasininko žodžiai. O aš tik linktelėdavau ir sutikdavau su visais jos pasakymais. O kas man kita ir beliko? Juk prieštarauti negalėjau. Ir niekada negalėsiu. Dėl tokių dalykų dama prieštarauti negali.
Atgal į viršų Go down
wanderlust
*
*
wanderlust


Pranešimų skaičius : 1366
Prisijungė : 2010-07-27
Amžius : 33

Tekstai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Tekstai   Tekstai EmptySk. 07 03, 2011 4:45 pm

Sakiniai kiek kapoti ne tose vietose, kur reikėtų, ypač damos dienoraštyje. Kalbant apie siužetą, ką tik baigiau skaityti Nibelungų giesmę, o ten apstu riterių, damų, viduramžių dvasios ir panašių dalykų, todėl ir tavieji tekstukai susiskaitė gana greitai. :) Įdomi idėja, iš ties.
Atgal į viršų Go down
Izolda
Herodotas
Herodotas
Izolda


Pranešimų skaičius : 58
Prisijungė : 2010-08-26
Amžius : 29
Miestas : Trakai
Tikras vardas : Eglė

Tekstai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Tekstai   Tekstai EmptyTr. 05 08, 2013 11:09 pm

Et, taip seniai čia lankiausi. Todėl dabar taip norisi ką nors čia jums parodyti. Neparašiau dar nieko gero. Dar tik brandinu. Tad kol brandinu, paskaitykit vieną miniatiūrą, kurią parašiau vėlai vakare per vieną akimirką. Užėjo vat noras tokią nesąmonę parašyt:


Žvaigždžių dulkėmis lijo visą naktį. Namų stogai ir medžiai pasidengė plonu sidabro sluoksniu. Gatvėje miegojusių kačių kailiai taip pat blizgėjo, kol neišaušo rytas. Su pirmais saulės spinduliais dulkės ėmė tirpti ir galiausiai apie 8 valandą jau buvo visai išnykusios.
Jauna mergina nespėjo nubusti iki aušrai patekant ir pririnkti jų atsargoms. Žvaigždžių dulkėmis buvo gydomos visos egzistuojančios ligos, todėl naktimis retas kuris nepasinaudodavo proga gauti nemokamų, o svarbiausia, veiksmingų vaistų. Kitas lietus numatomas tik po kelių mėnesių, tad merginai prabudus ją tikrai užgrauš kaltė.
Ji prabudo praėjus tik gerai valandai po aštuntos, kuomet storas ir tingus katinas ėmė murkti prie ausies, prašydamas ėsti.
- Eik šalin, Murkly.
Katinas pliaukštelėjo letena merginai per veidą ir ši kaip mat atsimerkė.
- Ar tau protas pasimaišė?! - sušuko ji, staigiai pašokusi nuo pagalvės.
- Pašerk mane, - pareikalavo katinas ir nutaisė piktą miną.
- Paprašyk, kad pašertų kas nors kitas, - tarė mergina ir vėl padėjo galvą ant minkštų patalų.
Katinas žinojo, kad be jos daugiau niekas kitas to nepadarys. Todėl vėl pliaukštelėjo per veidą, šįkart šiek tiek išleisdamas nagus. Ant merginos veido pasirodė nežymus įdrėskimas. Pajutusi skausmą, ji stryktelėjo iš lovos, sugriebė katiną už pakarpos ir išmetė pro duris.
- Ir kad daugiau nesirodytum! - sušuko ir užtrenkė jas alkanam prieš nosį.
Akimirką katinas pagalvojo, kad galbūt pasielgė kiek per drastiškai, tačiau išgirdęs savo gurgiantį pilvą suprato, kad teisingiau ir negalėjo pasielgt.
"Kam reikalingi tokie šeimininkai, kurie neprižiūri savo globotinių", pagalvojo jis. "Susirasiu naują, geresnį."
Tuo tarpu mergina lakstė po kambarį kaip pašėlusi, stengdamasi atrasti paskutinius žvaigždžių dulkių likučius.
Atgal į viršų Go down
Raudonasis Liūtas
Maironis
Maironis
Raudonasis Liūtas


Pranešimų skaičius : 706
Prisijungė : 2012-03-28
Amžius : 25

Tekstai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Tekstai   Tekstai EmptyPen. 05 10, 2013 9:31 pm

Man visai patiko. Man patinka tokia mistika, o dar žvaigždžių dulkės? Wow... Tikrai įdomiai rašai ir man patinka tavo stilius. Bet kai tas katinas pradėjo šnekėti, aš tokia dafuq. Pagalvojau, ta merga tebemiega ar kokia čia ji apsirūkius? :DDD
Atgal į viršų Go down
Izolda
Herodotas
Herodotas
Izolda


Pranešimų skaičius : 58
Prisijungė : 2010-08-26
Amžius : 29
Miestas : Trakai
Tikras vardas : Eglė

Tekstai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Tekstai   Tekstai EmptyPen. 05 10, 2013 11:23 pm

O man patiko, kad TAU patiko ;D Matai, tą katino kalbėjimą galima interpretuoti įvairiai. Kai rašiau, taip, tas katinas iš tiesų prabilo balsu. Bet kartu norėjau ir suteikti galimybę skaitytojui tai suprasti ir kaip kažkokį katino gestą, išreikštą jo mintyse ištartu balsu. Tas, kuris nekreips dėmesio į tai, kad vien žvaigždžių dulkių paminėjimas jau yra neįprasta, jis interpretuos , remdamasis tuo mano įvardytu antruoju būdu. Bet kadangi užsikabinai prie tų dulkių, tai ir katino kalbėjimas sukelia įtarimų.
Atgal į viršų Go down
Niūnė
*
*
Niūnė


Pranešimų skaičius : 225
Prisijungė : 2010-08-27
Amžius : 29
Miestas : Marijampolė / Vilnius
Tikras vardas : Lina

Tekstai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Tekstai   Tekstai EmptySk. 11 10, 2013 2:18 pm

Pasiuntinys atnešė man laišką, atsiųstą iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės. Ištrinčiau žodelį "atsiųstą" ir palikčiau tiesiog "atnešė laišką iš LDK." 


Vyro vasalas pagelbėjo man užlipant ant žirgo. Šį rytą teko bažnyčion joti be vyro, nes jis turėjo svarbių reikalų kunigaikščio Vytauto pilyje. Po akimirkos jau jojome pro vartus. Jei gerai pamenu moteris ant balno joti pradėjo tik... Pramonės perversmo metais, dešimtmečiu prieš jį galbūt. Iki tol tai buvo laikoma labai nepadoru ir netinkama, moteris negalėjusi lipti ant žirgo, o tuo labiau juo joti. Taip pat, jei čia damos dienoraštis - ji tikrai būtų keliavusi karietoje.


Tokie maži pastebėjimai. O šiaip likau sužavėta ir vienintelė mintis atėjusi į galvą - kodėl ji nerašo romano skyriuje??? Tikrai būtų įdomu paskaityti ilgą istoriją su nuolatiniais veikėjais, siužeto vingiais ir pan. Tikiuosi apsvarstysi tai, labai norėčiau perskaityti tavo romaną.
Atgal į viršų Go down
Izolda
Herodotas
Herodotas
Izolda


Pranešimų skaičius : 58
Prisijungė : 2010-08-26
Amžius : 29
Miestas : Trakai
Tikras vardas : Eglė

Tekstai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Tekstai   Tekstai EmptySk. 11 10, 2013 2:31 pm

Linačka, bandžiau rašyt didesnės apimties kūrinį viduramžių tematika, bet kol kas nelabai kas rutuliojosi. Bet kad dabar jau užvedei mane, tai gal ir sulauksi ko nors...  :D
Atgal į viršų Go down
Niūnė
*
*
Niūnė


Pranešimų skaičius : 225
Prisijungė : 2010-08-27
Amžius : 29
Miestas : Marijampolė / Vilnius
Tikras vardas : Lina

Tekstai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Tekstai   Tekstai EmptySk. 11 10, 2013 2:39 pm

Na svarbiausia turėti tvirtą branduolį - idėją. O tada lyg vyniodama siūlus aplink jį ir sukursi savo istoriją su savo veikėjais ir savo siužetu. Reikia tik nebijoti rizikuoti išžengti iš savo komforto zonos ir pamiršti "ar patiks kitiems, ar bus populiaru". Su nekantrumu lauksiu tavo kūrinio ! :)
Atgal į viršų Go down
Sponsored content





Tekstai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Tekstai   Tekstai Empty

Atgal į viršų Go down
 
Tekstai
Atgal į viršų 
Puslapis 11
 Similar topics
-
» trumpi tekstai

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Mes Rašom :: Proza :: Novelės-
Pereiti į: