Mes Rašom
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mes Rašom

Tavo kūrybos namai
 
rodiklisrodiklis  IeškotiIeškoti  Latest imagesLatest images  RegistruotisRegistruotis  PrisijungtiPrisijungti  

 

 Savanorystė

Go down 
+2
wanderlust
Plieninė magnolija
6 posters
AutoriusPranešimas
Plieninė magnolija
*
*
Plieninė magnolija


Pranešimų skaičius : 1402
Prisijungė : 2010-07-29
Amžius : 31
Miestas : Šambala
Tikras vardas : Brigita Margarita

Savanorystė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Savanorystė   Savanorystė EmptyPen. 06 10, 2011 11:40 pm

Savanoris – žmogus, neabejingas visuomenės problemoms ir veikiantis, kad jos būtų išspręstos. Savanoriai visuomenei naudingą darbą dirba be jokio piniginio atlygio - ir savo šalyje, ir užsienyje (pirmiausia - besivystančiose šalyse). Savanorystės tradicijos Vakarų pasaulyje siekia Antikos laikus. Be savanorių indėlio neįsivaizduojamos tokios šiuolaikinio visuomeninio gyvenimo sritys kaip: pagalba bet kuriame pasaulio taške ištikus katastrofoms, vartotojų teisių apsauga, švietimas, aplinkos apsauga, sportas ir kt.

Didžiojoje Britanijoje yra žinoma apie 200 000 visuomenei naudingų organizacijų. Vokietijoje prie savanoriškos veiklos bent 1 kartą yra prisidėję 23 mln. žmonių.
Siekiant atkreipti dėmesį į savanorišką veiklą Europos Sąjungoje, 2011-ieji pavadinti Europos savanoriškos veiklos metais. ES šalyse savanoriška veikla užsiima 92–94 milijonų suaugusiųjų. Tai sudaro 23 proc. visų vyresnių nei 15 m. amžiaus europiečių.

Kai kurių šaltinių teigimu, Lietuvoje gali būti apie 50 000 savanorių, kas sudaro 3 procentus visų dirbančiųjų. Pagal 2002 m. SOC Rinkos tyrimų atliktos Lietuvos gyventojų apklausos duomenis, maždaug pusė respondentų atsakė, kad į savanorišką darbą ir visuomeninę veiklą daugelis Lietuvos žmonių vis dar žiūri nepalankiai. Todėl Tarptautinė savanorių diena, kasmet gruodžio 5-ąją atkreipianti dėmesį į savanorystę, Lietuvoje yra gerokai svarbesnė negu kitose šalyse.


Ką jūs manote apie savanorystę? Esate patys dirbę ar žadate ateityje dirbti savanorišką darbą?
Atgal į viršų Go down
wanderlust
*
*
wanderlust


Pranešimų skaičius : 1366
Prisijungė : 2010-07-27
Amžius : 33

Savanorystė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Savanorystė   Savanorystė EmptyŠt. 06 11, 2011 4:25 pm

Esu savanorė 'Darom' štabe t.y. valdyboje. Priklausau tarptautinių ryšių skyriuj. Šiuo metu mes ruošiamės 2012 metais rengiamai akcijai: Let's do it world. Kadangi mūsų oficialūs 'bosai' yra estai, gauname iš jų nurodymus, ką turim daryti ir panašiai. Kol kas, kol keitėsi, vadovai, tai nelabai ką ir padarėme, mano nuomone. Buvo visiškas chaosas tarptautiniame skyriuje. Tikiuosi nuo rudens pasitempsim ir nemalsim š, taip sakant.

O šiaip - visom penkiom už bet kokią savanorystę. Kuo daugiau žmonių savanoriaus, tuo mažiau bus besiskundžiančių. Pirmiausia juk turim pradėti nuo savęs. Jei ne aš, tai kas? :)
Atgal į viršų Go down
Moniccutia
W. Šekspyras
W. Šekspyras
Moniccutia


Pranešimų skaičius : 174
Prisijungė : 2010-10-06
Amžius : 31
Miestas : Vilnius
Tikras vardas : Meda

Savanorystė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Savanorystė   Savanorystė EmptyŠt. 06 11, 2011 5:05 pm

Esu labai labai už savanorystę ir savanoriauju visur, kur leidžia laikas ir galimybės.
Esu Menų spaustuvės, Kito varianto viešųjų ryšių savanorė, "Crazy Id",LMS, savanoriavau renginiuose "Tebūnie naktis"(ir šimet savanoriausiu), Gatvės muzikos diena, Kauno kino tarptautinis festivalis, Vilnius Challenge ir kt.

Savanorystė- pats prasmingiausais laiko praleidimo būdas iš visų galimų :)
Atgal į viršų Go down
Plieninė magnolija
*
*
Plieninė magnolija


Pranešimų skaičius : 1402
Prisijungė : 2010-07-29
Amžius : 31
Miestas : Šambala
Tikras vardas : Brigita Margarita

Savanorystė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Savanorystė   Savanorystė EmptyKv. 07 14, 2011 11:06 am

Neįsivaizduoju savo dabartinio gyvenimo be savanorystės. Ši veikla nesveikai veža (atsiprašau, kad išsireiškiau žargonu). Būtent per įvairius savanoriškus darbus, renginius sutikau tiek daug nuostabių žmonių, atradau tiek daug brangių draugų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse, patyriau neišdildomų akimirkų, kurių nepamiršių visą savo gyvenimą. Kol kas esu savanoriavusi mokslo mugėje BalticExpro2010 (berods taip tiksliai vadinasi), GMD, LKD Šiaulių klube (ši savanorystė kol kas yra ilgiausia mano gyvenime) ir dabar naujausia ir pati nerealiausia yra fonkloro festivalyje Saulė žiedas. Žiauriai norėjau šiemet savanoriauti Karklės muzikos festivalyje, bet neišėjo, bandysiu kitamet. O dabar artimiausia savanorystė lyg ir nusimato Šiaulių dviračių maratone ir Eurobaskete, dėl pastarojo dar nelabai aišku, nes jei įstosiu ne Šiauliuose viskas nueis šuniui ant uodegos...
Atgal į viršų Go down
Lapė.
S&M.
Lapė.


Pranešimų skaičius : 1460
Prisijungė : 2011-03-31

Savanorystė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Savanorystė   Savanorystė EmptyKv. 07 14, 2011 6:30 pm

Aš manau, jog savanorystė yra iš ties geras dalykas. Pati kol kas dalyvavau labdarose ir man buvo smagu padėti žmonėms! Ateityje žinoma, kad kur nors savanoriausiu. Bet žinoma norėsiu suderinti studijas, apmokamą darbą ir savanorystę. Tikiuosi, kad man pavyks tai padaryti. Nes juk viskas yra įmanoma!
Atgal į viršų Go down
http://marionetteofharmony.blogspot.com
fake magic
L. Tolstojus
L. Tolstojus
fake magic


Pranešimų skaičius : 604
Prisijungė : 2010-05-09
Miestas : Berlin

Savanorystė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Savanorystė   Savanorystė EmptyKv. 07 14, 2011 11:22 pm

Ruošiuosi kitais metais pradėti savanoriauti gyvūnų prieglaudoje. Visų pirma dėl to kad noriu, o antra, nes tokie dalykai atrodo nuostabiai, kai stoji į koledžą.:D Tik gaila, kad tam reikalui reikia pasidaryt labai daug skiepų..;x bet aukotis verta.
Atgal į viršų Go down
http://prideofpink.tumblr.com/
mintyse
Hansas Kristianas Andersenas
Hansas Kristianas Andersenas
mintyse


Pranešimų skaičius : 454
Prisijungė : 2011-07-29
Amžius : 30
Miestas : Vilnius.

Savanorystė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Savanorystė   Savanorystė EmptyPen. 07 29, 2011 12:00 pm

Praeitais metais savanoriavau žaliojoje pievelėje. :> Iš tikrųjų, geras dalykas. Tačiau gaila, kad man tai- tik vasarą.
Atgal į viršų Go down
Sponsored content





Savanorystė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Savanorystė   Savanorystė Empty

Atgal į viršų Go down
 
Savanorystė
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Mes Rašom :: Diskusijos :: Flūdas-
Pereiti į: