Mes Rašom

Tavo kūrybos namai

rodiklisrodiklis  CalendarCalendar  DUKDUK  IeškotiIeškoti  Vartotojų grupėsVartotojų grupės  RegistruotisRegistruotis  PrisijungtiPrisijungti  

Share | 

I believe I can write ^^

Go down 
AutoriusPranešimas
Maybe
E. M. Bronte
E. M. Bronte

Pranešimų skaičius : 575
Prisijungė : 2011-01-06
Amžius : 19
Tikras vardas : Gabija

RašytiTemos pavadinimas: I believe I can write ^^   Tr. 04 27, 2011 8:04 pm

Šis pirma skirtas lietuvių kalbai. Manau, kad vėliau pratęsiu. Gal.

Stebuklas iš po žemių

Ta diena buvo kaip visos kitos. Tas pats gatvės šurmulys, trukdantis išgirsti savas mintis. Tas pats šunų skalijimas, radus sau tinkamą priešą. Tas pats nuobodulys, tupintis savyje per dienų dienas. Ir tos mintys, kurios vaidenasi kaip košmaras. Eilinį kartą pamąsčiau, jog noriu ko nors neįprasto, naujo, net šiurpaus. Užsimaniau jausmo, kuris mane išgąsdintų, nuliūdintų, gal net ne tik mane, bet ir kitus. Tačiau niekas ir vėl negirdėjo ir nesuprato mano norų. Tik žvelgiau stiklinėm akim į saulę, siaubingai spiginančią pro langą. Jokios optimistiškos mintelės galvoje. Aišku, visi norai ir mintys – tik nuobodžių košė...
Staiga viskas susimaino – saulė pasislepia už juodų kaip derva debesų, prapliumpa lietus, po kojomis ima neramiai vibruoti žemė.
-Pagaliau!-šūktelėjau, tačiau po akimirkos šalia manęs išsiveržė ugnikalnis. Silpnas, tačiau bauginantis. Staiga pamatau, jog..... rankose guli kažkas, nepanašus į nieką kitą. Forma – lyg autobuso ir kopūsto kartu sudėjus. Tik žymiai mažesnis šis daiktas. Aplipęs kažkokiomis įvairių formų kaladėmis ar kažkuo. Nustatyti neįmanoma, nes visas šis stebuklas išteptas lavos. Susizgribusi, jog ji gali sužaloti, šį daiktą numečiau. Apžvelgusi savo rankas pamačiau lavą, prilipusią prie rankų. Keista, jog ji nedegino. Net, galima pasakyti, vėsino. Nuo šio „kažko“ nubėgus paskutiniam lavos lašeliui pakėliau akis. Ugnikalnio pėdsakų lyg nebuvę, viskas aplink ramu. Vėl žvilgtelėjau į tą daiktą ar kažką kitą. Aiktelėjau. Tau buvo nematytų formų kepurė. O šalia guli dar vienas lapelis, kurio ankščiau nepastebėjau. Iš kur jis? Kam jis skirtas? Ir paėmusi lapelį pamačiau užrašą: „Tam, kas ras Elefijos kepurę“. Elefijos? Kas tai? Ir iš kur šis, keistą muzikėlę primenantis garsas. Į tą garsą nekreipiau dėmesio. Rūpėjo kepurė ir jos savininkas. O gal savininkė??? O tas erzinantis garsas vis nerimo, keldamas įtampą. Netikėtai už manęs driokstelėjo kažkas ir aš....
...pabudau.
Oh... Tai buvo tik sapnas.
-Turbūt,- tariau žvelgdama į laikrodį ant spintelės. Jau be dešimt septynios. Jau reikėtų keltis, bet. Šalia laikrodžio pamatau tą pačią turbūt sapnuotą kepurę. Užsimerkiau ir atsimerkiau vieną kartą. Nieko. Vis ta pati kepurė. O po to tą patį padariau dar apie penkis kartus. Kepurė vis vien gulėjo ant mano spintelės, lyg ten nuo amžių pradžios būtų buvusi jos vieta. Kaip tada visą šitą suprast???

Paskutinį kartą redagavo Maybe, Št. 02 18, 2012 8:42 pm. Redaguota 2 kartus(ų)
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
wanderlust
*
*

Pranešimų skaičius : 1366
Prisijungė : 2010-07-27
Amžius : 27

RašytiTemos pavadinimas: Re: I believe I can write ^^   Št. 04 30, 2011 11:20 am

Pradžia buvo labai gera iki to ugnikalnio išsiveržimo. Viskas ėjo lėtai, reikiamu tempu, švelniai, o po to bum - viskas susimaišė. Veiksmas labai greitai pradėjo rutuliotis, kad aš asmeniškai nelabai spėjau pagauti esmę. Ugnikalnis? Iš kur jis ten? Na, ta prasme noriu pasakyti, kad manęs nelabai įtikino. Nepakankama veikėjos nuostaba. :) Jei paimtum tą patį tekstuką ir jį išplėstum, aprašytum veiksmą šiek tiek kitaip, nebijodama išsiplėsti, manau būtų gera novelė. :)
Atgal į viršų Go down
Maybe
E. M. Bronte
E. M. Bronte

RašytiTemos pavadinimas: Re: I believe I can write ^^   Št. 04 30, 2011 9:08 pm

Pabandysiu :)
Atgal į viršų Go down
Maybe
E. M. Bronte
E. M. Bronte

RašytiTemos pavadinimas: Re: I believe I can write ^^   Pir. 08 29, 2011 7:32 pm

Tokie nedideli pamąstymai.... Galbūt labiau tiktų: žodžių kratiniai..

Rytojus...

Aš keliu akis į dangų, kuriame šviečia daugybė saulės spindulių. Jie mielai nugula ant rankų, kurios ištiestos į rytojų. Šviesi svajonė, skrendanti dangumi, dar labiau nušviečia dangaus žydrinę ir pakylėta tarsi ant sparnų išnykstu niūrioje kasdienybėje.
Ir atsirandu šalį svajonių, kurioje mėtosi eilės. susikabinusios rankomis ir šnabždėdamos meilius žodžius lydi į tolį, kuriame šviečia skaisti saulė, laukia šeima ir... šviesus rytojus - didžiausia svajonė

Jausmai, klausantis dainos "Mango - Svetimi":

Nereikia gyventi pamirštam, juo labiau suprasti kažką, ko nesupranti. Nebūtina pamiršti save, pasiimti kito kailį, įtrauktį į tą spektaklį kitus. Nereikia verstis per galvą, norint įtikti, patikti, su kažkuom sutikti. Nereikia būti svetimam sau pačiam. Nereikia pamiršti kažko, ko pamiršti neįmanoma. Reikia gyventi, o ne vaidinti kokioje nors operoje ar miuzikle.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Lašas... Kiek daug žodžių jį apibūdina. Gali būti gaivus vandens lašas, gražus rasos lašas, pražūtingas vyno ar alaus lašas. Lašas gražus, bet veidmainis. Daugiaveidis, nepaprastas, mielas, keistas, paguodžiantis, pražudantis, nuvijantis... Ir nėra nieko kito tokio, kas būtų toks išsamus ir daugiaformis...
Atgal į viršų Go down
Šokanti Geiša
*
*

Pranešimų skaičius : 619
Prisijungė : 2010-08-24
Amžius : 26

RašytiTemos pavadinimas: Re: I believe I can write ^^   Št. 09 03, 2011 12:11 am

Nesupratau turbūt, ką norėjai pasakyti. disappointment
Na o kiek supratau, tai tokios paprastutės išvados apie gyvenimą, bet labai svarbios, kad žmogutis pats prie jų prieitų. smile

[You must be registered and logged in to see this image.]"Atsikabinkite, bet niekada nepalikite." - Aš pati
Atgal į viršų Go down
Maybe
E. M. Bronte
E. M. Bronte

RašytiTemos pavadinimas: Re: I believe I can write ^^   Tr. 09 19, 2012 3:59 pm

Gan senas rašinys, bet kadangi reikėjo siųsti ką nors į NMA, tai mokytoja pasiūlė šitą. Pataisymai, paredagavimai ir jis jau gana naujas. Žodžiu, skaitykit ir kritikuokit!!

Draugas už mano lango
Žiema. Rytas. Pirmieji ir vieninteliai baikštūs saulės spinduliai jau skverbiasi pro mano langą. Rodos, net kambary pasikeitė atmosfera, žadanti šiltą, gaivią, bet vis dėl to žiemišką dieną.
Apsimiegojusi prieinu prie lango ir šiek tiek pakeliu roletus. Šviesos blyksnis mane apakina, kaip triušis mirksiu kone penkias minutes, bet tuo pačiu ir paglosto. Rami, saulėta diena... Ko dar galima norėti niūriausiu ir šalčiausiu metų laiku? Vėl pažvelgusi pro langą išvystu Jį. Apsuptą cukraus pudra nubarstytų mašinų ir tvorų medį. Už jo nugaros bailiai gūžiasi kiti, jaunesni ir mažiau patyrę medžiai. Tas medis dailiai ir raminančiai glosto jaunėlius savo šerkšnu nubalintomis šakomis. Rūpestis, atsakingumas... Štai, kas išskiria Jį iš kitų tos pačios padermės medūkščių.
Atrodytų, čia tik paprastas medis... Bet aš nesutinku. Jis vienintelis atrodo taip dailiai bet kokiomis oro sąlygomis: ar lyja, ar sninga, ar siaučia padauža vėjas. Tas medis vienintelis narsiai pasitinka savo dalią, plačiai ištiesdamas savo storas, lyg žmogaus rankos, šakas. Ir rodos, ant Jo vienintelio visi paukšteliai suskrenda, tik ant Jo šerkšnas taip noriai tūpė. Kiti ilgasakiai atrodo sušalę, paniurę, net atgrasūs. Tik ne Jis – atrodo, lyg nuo jo pliekstų paslaptinga ir šildanti šviesa.
Susitinku su šiuo medžiu kiekvieną dieną realiai, akimis, net mintimis... Gal būt jis šalimais augantiems medeliams pasakoja apie mane? O gal apie ką nors kitą? Bet pasakoja. Tikrai žinau, jog pasakoja.
Netikėtai žvilgsniu sutinku jį. Jis... man pamojo? O gal gaudo nenuoramą vėją ir stengiasi pamokinti jį gero elgesio? Nors... Gal tikrai pamojo? Nežinau. Svarbiausia, jog jis mane žino. Ir atpažįsta.
Atgal į viršų Go down
Maybe
E. M. Bronte
E. M. Bronte

RašytiTemos pavadinimas: Re: I believe I can write ^^   Pen. 11 02, 2012 7:52 pm

Pagaliau prisiruošiau įkelti vieną seniau parašytą miniatiūrą..

Tu lėtai ištiesei ranką. Vis dėl to man atrodė, jog tu padarei tai grubiai, tiesiog brukte brukai man ją. Viskas, visas pasaulis man atrodė grubus ir negailestingas. Tu to nežinojai, tad klausiamai kilstelėjai antakį man atšokus nuo tavęs. Bet aš tylėjau. Ką galėjau pasakyti, kai pati neįsivaizdavau, ar esu reali. Tu priėjai arčiau manęs, apkabinai... Spauste suspaudei savo glėby, lyg norėdamas apginti. Neatsitraukiau, nors kūnas įsitempė, o protas priešinosi ir maldavo dingti. Bet man trūko meilės, o tavo glėbys sakyte sakė, jos aš saugi. Tikėjau viskuo, o tuo pačiu ir niekuo.
Kažkur už savęs girdėjau šūksnį. Galbūt kažkas šaukė taviškį vardą... Gal maniškį. Tu nepakėlei galvos, tik lėtai alsavai įsikniaubęs į mano plaukus. Iš vienos pusės tai buvo malonu, iš kitos trikdė, maišė ir taip susipynusias mano mintis,
Staiga aplink ėmė sūkuriuoti šaltas oras. Tu atsitraukei, palikęs skęsti mane nevilty. Tik iškėlei ranką atsisveikindamas ir išnykai. Likau visai viena, danguj blykstelėjo žaibas, pasipylė lietus. Suklupau, keliais ir delnais jaučiau šaltą ir šlapią žolę, lietaus merkiami plaukai lipo man prie veido. Keikiau visus, nors jėgų ir taip nebuvo, šaltis skverbėsi ir pro odinę striukę, ir pro pirštines, ir pro visus kitus rūbus... Šalau iš vidaus, nes viskas nyko, ėmė rodytis netikra. Staiga lietaus lašus pakeitė snaigės, dangus nurimo, bet liko šaltai melsvos spalvos. Pagaliau atėjo žiema, tik man tai nerūpėjo - širdį seniai stingdė ledas.
Atgal į viršų Go down
Lapė.
S&M.

Pranešimų skaičius : 1460
Prisijungė : 2011-03-31

RašytiTemos pavadinimas: Re: I believe I can write ^^   Pen. 11 09, 2012 7:35 pm

Man labai patiko "Stebuklas iš po žemių". Bent jau pati pradžia. Įtraukė, sužavėjo. Jei kiek paredaguotum pabaigą, kaip wanderlust sakė: "sulėtintum veiksmą", tuomet būtų nuostabu.
"Draugas už mano lango" taip pat puikus kūrinys. Toks šiltas, draugiškas, guvus. Jį skaitant pajutau ramybę, šilumą. Na, gražus tekstas. :)
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://marionetteofharmony.blogspot.com
Sponsored content

RašytiTemos pavadinimas: Re: I believe I can write ^^   

Atgal į viršų Go down

I believe I can write ^^
Atgal į viršų 
Puslapis 11