Mes Rašom

Tavo kūrybos namai

rodiklisrodiklis  CalendarCalendar  DUKDUK  IeškotiIeškoti  Vartotojų grupėsVartotojų grupės  RegistruotisRegistruotis  PrisijungtiPrisijungti  

Share | 

P.S.: sklandantis trintukėlis

Go down 
AutoriusPranešimas
Šokanti Geiša
*
*

Pranešimų skaičius : 619
Prisijungė : 2010-08-24
Amžius : 26

RašytiTemos pavadinimas: P.S.: sklandantis trintukėlis   Antr. 10 12, 2010 12:33 am

Iš lėto krito snaigės ir tylus jų nuopuolis vakarui teikė jaukumo. Šalti, apšerkšniję automobiliai, palikti lauke it valkataujantys šunys, kantriai laukė pagiringo ryto.
Adelė sėdėjo ant konteinerio dangčio ir pamėlusiais pirštais barbeno į pustuštį butelaitį - vienintelį šilumos šaltinį. Tai nebuvo fantastiškiausia naktis jos gyvenime - niekas nedalino nemokamų blynų su obuoliais, dangus nebuvo žalias ir visi aplink atrodė laimingi.
Iš kitos gatvės pusės sklido cinamoninių bandelių kvapas. Adelė susiraukė. Saldu, miela, netikra. Per kiekvienas kalėdas ji ateidavo čia stebėti šventėms apsiperkančių žmonių, kurie kasmet vis labiau ir labiau nuvildavo. Tuomet, ištuštinusi savąjį butelaitį bei iki soties prisiburnojusi, Adelė patraukdavo į miesto parką, įsiropšdavo į trečią konteinerį iš dešinės ir palaimingai užmigdavo žiemos miegu lig ryto.
Tačiau ši diena nebuvo ypatinga, tad moteris prisidegė cigaretę ir lėtai, taip lėtai, kaip moka tik pavargę, sušalę miestiečiai, grįžo namo. Virtuvėje tebesmilko indiškas dūmelis, pelės vėl sumaniai nugraužė sūrį nuo spąstų, o mėnesiena apšvietė į stalą įbestą peilį. Moteris jį ištraukė ir padėjo atgal į stalčių. Nepersirengusi, žliugsinčiais batais įklampsėjo į miegamąjį ir išsitiesė minkštoje lovoje. Laikrodis išmušė vidurnaktį, pasigirdo šūksmai ir valiavimai, skelbiantys dvidešimt pirmojo amžiaus pradžią. Per miegus Adelė šypsojosi. O lauke iš lėto krito snaigės ir tylus jų nuopuolis vakarui teikė jaukumo.

[You must be registered and logged in to see this image.]"Atsikabinkite, bet niekada nepalikite." - Aš pati

Paskutinį kartą redagavo Šokanti Geiša, Tr. 05 25, 2011 10:47 pm. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
cloudmaker
Herodotas
Herodotas

Pranešimų skaičius : 70
Prisijungė : 2010-10-09
Amžius : 25
Tikras vardas : Beata

RašytiTemos pavadinimas: Re: P.S.: sklandantis trintukėlis   Antr. 10 12, 2010 3:34 pm

Kai pradėjau skaityti tekstą, iškart pjutau tokį lengvumą. Tos snaigės labai čia tiko. :)
Kvapai turi svarbų vaidmenį. :}
Gražiai sužaista su vaizdais. Paskutinė pastraipa patiko :)
Ačiū, kad kuri. Lauksiu daugiau.
Atgal į viršų Go down
Šokanti Geiša
*
*

RašytiTemos pavadinimas: Re: P.S.: sklandantis trintukėlis   Antr. 10 12, 2010 8:39 pm

Ačiū, kad skaitai. :)
Įdomu, ar kas nors sugebėtų įžvelgt, kas tekstu norėta pasakyti :)))

[You must be registered and logged in to see this image.]"Atsikabinkite, bet niekada nepalikite." - Aš pati
Atgal į viršų Go down
wanderlust
*
*

Pranešimų skaičius : 1366
Prisijungė : 2010-07-27
Amžius : 27

RašytiTemos pavadinimas: Re: P.S.: sklandantis trintukėlis   Antr. 10 12, 2010 8:45 pm

Och, per tave užsimaniau sniego ir Kalėdų!
Tekstas super. Kažkodėl kilo skirtingų skaitytų tekstų ir matytų filmų vaizdai, nors jie neturėjo nieko bendro (na, nebent sniegą) su tavo tekstuku. Bent jau man kilo mintys apie kapitalizmą. Apie tuos, kurie turi tiek daug ir tuos, kurie neturi nieko. Būtinai lauksiu daugiau tavo kūrybos.
Atgal į viršų Go down
Šokanti Geiša
*
*

RašytiTemos pavadinimas: Re: P.S.: sklandantis trintukėlis   Pen. 04 08, 2011 5:10 pm

„Mes visi esame savaip išprotėję.“

Ingai patiko kartoti šią frazę tiek mintyse, tiek garsiai. Kartais ji dešimtis minučių sėdėdavo kur nors kampe ritmingai linguodama į šnabždamo sakinio taktą. Anksčiau kiti vaikai iš jos juokdavosi, baksnodavo pirštais ir iškišdavo liežuvį. Dabar jau trečias mėnuo, kaip su mergaite niekas nekalba. Inga visai nepyksta ir neliūdi – mes visi esame savaip išprotėję arba tampame tokiais užuodę tą keistą chloro, dažų ir ūkiško muilo kvapą...

Inga gulėjo ant balto grindinio kryžium. Neduok Dieve, uždegs šviesas, neduok Dieve, sprogs ryškumu įkyriai zirziančios lempos! Bet naktis neplyšo, tik tyla aidžiai poškėjo dulkių labirintuose. Inga gulėjo ant balto grindinio kryžium. Drėgna mėnesiena gėrėsi į šviesius plaukus ir išblyškusias rankas, atmestas it benamių maldavimai. Kažkur toli skleidėsi ir kvepėjo pakalnutės. Pro plyšius tarp sienos atomų skverbėsi naktinis drugys. Inga gulėjo ant balto grindinio kryžium drugio purtoma. „Purtoma keltis.“

Ji neatsiliepė.

Atgal į viršų Go down
wanderlust
*
*

RašytiTemos pavadinimas: Re: P.S.: sklandantis trintukėlis   Pen. 04 08, 2011 7:19 pm

Nežinau, kodėl, bet mane paveikė. Dar nelabai nutuokiu, kuria prasme tiksliai mane paveikė, tik tiek, jog kažkas viduj lyg ir sudzinksėjo. Gerai. Labai gerai.
Atgal į viršų Go down
Šokanti Geiša
*
*

RašytiTemos pavadinimas: Re: P.S.: sklandantis trintukėlis   Št. 04 09, 2011 12:39 pm

Labai ačiū.
Tokie žodžiai man daug reiškia...

Atgal į viršų Go down
K.
V. Mykolaitis - Putinas
V. Mykolaitis - Putinas

Pranešimų skaičius : 782
Prisijungė : 2010-07-31
Amžius : 24
Tikras vardas : Kornelija

RašytiTemos pavadinimas: Re: P.S.: sklandantis trintukėlis   Št. 04 09, 2011 6:04 pm

Mane irgi paveikė... Kažkaip prie kompo prisėdau tokia energinga, bet perskaičius, nusiraminau ir... nežinau. Kažkas nebe taip, kaip buvo, bet geraja prasme.

Paukščiams giedant, vėjas šoktų, vasaros lietum nulytų,
Jei tik pasiduotų lūpos šnabždesio vagystei.
Ir net medžiai, samanom apaugę, tiesą pasakytų,
Kad ilgiuos tavęs, mielasai, savo karalystėj.
Atgal į viršų Go down
Šokanti Geiša
*
*

RašytiTemos pavadinimas: Re: P.S.: sklandantis trintukėlis   Št. 04 09, 2011 6:34 pm

Labai, labai labai ačiū.
Turėjau svajonę parašyti ką nors tokio, kas bent truputį užkabintų kito žmogaus paširdžius...
(drovus šypt)

Atgal į viršų Go down
WaWa
*
*

Pranešimų skaičius : 902
Prisijungė : 2010-05-12
Amžius : 23
Tikras vardas : Agnė.

RašytiTemos pavadinimas: Re: P.S.: sklandantis trintukėlis   Sk. 04 10, 2011 12:24 pm

1. Šis labai patiko. Moki per aprašymus parodyti veikėjo situaciją. Minčių kilo įvairių - skirtingi žmonės šventes suvokia skirtingai, slenkančio gyvenimo prasmė, neteisybė... Jeigu šis tavo tekstukas būtų literatūros vadovėly, ir reikėtų atsakyti į klausimą, ką autorius norėjo pasakyti kūriniu, aš atsakyčiau, jog norėjo parodyti, kad yra liaudžiai nepastebimų žmonių, kuriems visuotinė šventė yra kažkas kasdieniško, liudijanti, dar didesnį žmonių abejingumą jiems (nepastebimiems žmonėms). Labai jau suvėliau, bet suprasi ;}

2. Gražus tekstukas. Tiek išore, tiek vidumi. Tiesa, išorė patiko labiau. Vidinį grožį galbūt būčiau pajutusi labiau, jei būtų dar bent viena detalė aiškumo. Ji mirusi?
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://wawagnija.blogspot.com
Šokanti Geiša
*
*

RašytiTemos pavadinimas: Re: P.S.: sklandantis trintukėlis   Tr. 05 25, 2011 10:42 pm

Rašydama šiaip mėgstu palikti daug erdvės interpretacijai, nes visiškai pritariu Oskaro Vaildo minčiai, kad menas atspindi ne kūrėją, o žiūrovą, vertintoją. :)
Taip, mergina mirusi.
Ačiū. <3

- Atleisk,bičiule, šiandien senis iš trobos neis, - pasakė mano šeimininkas Henris ir užsirūkęs pypkę išleido mane laukan prasibėgioti po sniegą.
Šį vakarą prie trobelės atsibastė vilkas. Senokai nemačiau tikro laukinio žvėries, todėl godžiai uodžiau jo iššieptų nasrų ir žemėto kailio kvapą. Nors su žmogumi gyvenau nuo pat mažumės ir Gamtos kuždesiai tilo, nustebau, jog aplink nesimatė visos bandos. Kurį laiką abu žvelgėme vienas į kitą susidomėjimo kupinomis akimis, įtempę kiekvieną kūno raumenėlį ir pasiruošę pulti.
- Ulva, namo! – sušuko šeimininkas, medžioklinį šautuvą nutaikęs į atklydėlį.
Stovėjau pabrukusi uodegą priešais kitą vilką, kuris dabar klausiamai spoksojo į mane, bet iš vietos nepajudėjau.
Nuaidėjo šūvis. Atsisukau į žmogų ir suinkščiau, o jis keikėsi – nepataikė. Kai atsigręžiau atgal, svečio jau nebuvo matyti. Tik suskaudo kažkas giliai, neleisdamas lengviau atsikvėpti.
Nepagalvokite, mano šeimininkas visai geras. Štai išgelbėjo mane prieš keletą žiemų radęs sužeistą sniege.Abu mes nepageidaujami luošiai – nesveika koja, silpnas kraujas, todėl buvome apleisti bandos. Aš - vilkų, jis – saviškių dvikojų.

Henris sėdėjo vienišame fotelyje ir šildėsi prie židinio ugnies. Atrodė kaip niekad susimąstęs bei liūdnas. Nedrąsiai pajudėjusi iš kampo, priguliau šeimininkui ant kojų norėdama pasidalinti šiluma. Draugiškai suurzgiau.
Mano žmogus krūptelėjo ir ilgai žiūrėjo į traiškanotas vilko akis. Lyžtelėjau Henrio ranką išreikšdama besąlygišką pasitikėjimą ir atsidavimą, tačiau vyras atitraukė ją ir tiesė pirštus priešais pasidygėjimo iškreiptą veidą.
Aš atsitraukiau ir nušliaužiau atgal pakampėn, sekdama savo it sraigės paliktą šlapią pėdsaką.

Paskutinėms žarijoms užgesus židinyje Henris pakilo ir pasiėmęs šautuvą vienmarškinis išėjo į žiemos šaltį.

Nuaidėjo šūvis.
Nepagalvokite, mano šeimininkas visai geras. Tikėjau tuo iki paskutinės minutės.

Atgal į viršų Go down
wanderlust
*
*

RašytiTemos pavadinimas: Re: P.S.: sklandantis trintukėlis   Pir. 05 30, 2011 1:20 pm

Sukrečiantis. Įdomu tuo, kad pro gyvūno akis viskas matoma. 'Mano žmogus' frazė kažką priminė, tik niekaip negaliu atsiminti ką. Tai skamba labai... na, mielai. Ne, ne mielai. Nežinau nei kaip. Tiesiog stipriai. Gali pajusti, kad tai vilkės žmogus. Jis priklauso jai, o ji - jam.
Atgal į viršų Go down
Šokanti Geiša
*
*

RašytiTemos pavadinimas: Re: P.S.: sklandantis trintukėlis   Pen. 06 03, 2011 1:49 pm

Ačiū. Mane tiesiog ta frazė labai ilgai persekiojo. Reikėjo kur nors ją dėti. Esu tikra, kad kažkur perskaičiau. :)

Nėra lengva taip imti ir papasakoti savo istoriją. Tačiau štai, lieju jums savo patirtį, nes visi kaip prisukti kartoja, jog mūsų gyvenimas – tai vienas didelis nuotykis, unikalus, nepaprastas, tiesiog užburiantis lyg pasaka. Bet pasakos, mano mielieji, ir lieka pasakomis, retas kuris gyvena ilgai ir laimingai. Geros mergaitės pralaimi. Geros mergaitės ima ir netyčia suauga.

- Šarūne?
Ir vėl tas ištikimo šuns žvilgsnis. Jis laikė mane glėbyje, atsirėmęs į pilies griuvėsių sieną.
- Ką? – apsimečiau nenutuokianti, ką jis ketina pasakyti.
- Aš tave myliu.
Atsidusau ir nusišypsojau, o jis prisitraukė mane arčiau ir pabučiavo. Aš dar tik pradedanti, kaip sako Aušra, prancūziškai bučiuotis nemoku, todėl kai jo liežuvis palietė mano lūpas, atstūmiau jį ir apkabinau.
- Ei, kodėl bėgi? – po gal kokio penkto karto pasigirdo Mykolo klausimas.
Droviai sumirksėjau savo nedažytomis akytėmis ir tyliai sušnabždėjau jam į ausį:
- Nežinau kaip.
- Tu tokia graži, tokia nekalta, - aistringai tariė vaikinas ir vėl suspaudė glėbyje.
Mane supykino.

Lygiai septintą jau buvau namuose. Keista šią vietą vadinti namais, kai vos
prieš savaitę pabėgau nuo tėvų. Aušra, mane priglaudusi draugė, nuolat guodžia ir tvirtina, kad pasielgiau teisingai. Ji gerokai vyresnė ir protingesnė, todėl jos klausau.
- Ei, mazge, kaip sekės? – paklausė dar nespėjus peržengti slenksčio.
- Ai, normaliai...
- Ir vėl nieko?
Tylėjau, o ji pyko.
- Žinok, visą gyvenimą tavęs neišlaikysiu, teks išmokt pačiai užsidirbt, - išrėžė
Aušra ir nuėjo parūkyti į balkoną.
Nutuokiau, kur link ji suka, bet man dėl to buvo nei šilta, nei šalta.

Po keleto valandų bute ėmė rinktis žmonės. Sakydama „žmonės“ turiu galvoje vyrus, tiek jaunus, tiek jau spėjusius pagyventi. Atsibeldė ir pora kitų Aušros draugių. Aš pati ilgai neišlindau iš savojo kambarėlio. Užsirakinusi stovėjau nuoga prieš veidrodį ir nuodugniai save tyrinėjau. Iš už sienos sklido juokas, apgirtę balsai ir klaikus rusiškas popsas. Paėmiau vazą su orchidėjomis ir sviedžiau į veidrodį.
- Kvaiša! – surikau žiūrėdama į šimtus savo atspinžių šukėse.
- Šarūne?
Aušra beldė į duris ir klibino rankeną. Užraktas nepasidavė.
- Šarūne, kad tave kur, atidaryk! Žioplas daikte, ką ten išdarinėji?!
Užsitempiau dydžiu per mažą suknutę ir atidariusi duris išvydau susiraukusį
Aušros veidą.
- Kas per...
- Viskas gerai, Aušra. Aš jau pasirengusi susimokėti.

ballon

Atgal į viršų Go down
wanderlust
*
*

RašytiTemos pavadinimas: Re: P.S.: sklandantis trintukėlis   Sk. 06 19, 2011 4:22 pm

Ei nu ot... Prasidėjo taip rodos nekaltai, gražiai, o baigėsi taip... gašliai? ;D Hihi. Bet patiko. Perteikei mintį.
Atgal į viršų Go down
Šokanti Geiša
*
*

RašytiTemos pavadinimas: Re: P.S.: sklandantis trintukėlis   Antr. 09 06, 2011 4:12 am

Juokdario šešėlis

Kartais jis tamsoje žongliruodavo šukėmis. Tėvams sakydavo, kad yra menininkas, o šie nesuprasdavo ir didžiuodamiesi linksėdavo galva - išgarsės.
Pavasarį grodavo tirpstančiais varvekliais ir puodais, pilnais lipnaus rūko. Visas miškas aidėdavo nuo sustingusion žemėn įbesto kastuvo - puodus laidojo, kad nepasimestų, neišduotų, paslapčių kiauras dangtis kad neištekintų (už kadagių ar lietaus šuorų)...
Kai sušildavo, gerdavo viskį pasislėpęs palėpėje. Tai toks mažytis kola skiedžiamas ritualas, į kurį telpa visas gyvenimas - amžinai matuoti, sverti, daug pakelti, pilti į save, kiekvieną lašą sugerti žinant, jog gyvenimas žudo. Žinodavo jis ir tai, kad tik paskendęs minkštuose palėpės voratinkliuose trumpam patikės laime.
Kartais išgėręs viskio jis tamsoje žongliruodavo šukėmis, o kai švisdavo - juokdavosi iš mirties.

Atgal į viršų Go down
Lapė.
S&M.

Pranešimų skaičius : 1460
Prisijungė : 2011-03-31

RašytiTemos pavadinimas: Re: P.S.: sklandantis trintukėlis   Tr. 09 07, 2011 5:17 pm

Labai patiko :)
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://marionetteofharmony.blogspot.com
fake magic
L. Tolstojus
L. Tolstojus

Pranešimų skaičius : 604
Prisijungė : 2010-05-09

RašytiTemos pavadinimas: Re: P.S.: sklandantis trintukėlis   Št. 09 17, 2011 11:24 am

Nekomentuosiu kažko atskirai, nes matyt esu per didelė tinginė. Bet pasakysiu, kad perskaičiau visus tekstus ir man jie labai patiko. Labiausiai patiko idėjos, kurios labai originalios. Iš kur semiesi tokių minčių? Jos tikrai nuostabios.

Šokanti Geiša
*
*

RašytiTemos pavadinimas: Re: P.S.: sklandantis trintukėlis   Št. 09 17, 2011 2:49 pm

Dėkoju ir džiaugiuosi, kad patiko.
Mintys pačios ateina stebint pasaulį. Mėgstu į viską žiūrėti skeptiškai, užduoti sau klausimus "kodėl taip, o ne kitaip"... Rašydama pažaidžiu su tuo :)

Atgal į viršų Go down
Šokanti Geiša
*
*

RašytiTemos pavadinimas: Re: P.S.: sklandantis trintukėlis   Antr. 04 10, 2012 5:50 am

Verksmas

Bedugnėse Tavo akyse regiu save, sėdinčią parke, po šakotu gluosniu, paskendusią migdančioje tamsoje ir tiesiančią rankas į nusigręžusią laimę. Švytinčios gėlės pinasi man į plaukus, paukščiai klausosi vakaro lopšinės, o Tu vis stovi nuošaly ir žvelgi tiesiai į mano svajones. Tuo tarpu aš, paika pelenė, bandau susirankiot save, sudėliot į lentynas, bet kažkas (turbūt juokais) dėliones sumaišė, išbarstė pavėjui laukuose už pušyno... Visad sakiau, kad raudona nedera su mėlyna. Bandau susirankiot save, sulipdyt, o rankos neklauso, šukės kimba į delnus, lyja į mėlyną dėlionės dangų manim...
Bandau susirankiot save, bet kaskart išsprūstu iš savo kruvinų delnų (tik juos vienus turiu). Ir kažkas vis tyliai suskamba, nuaidi skaudžiai per laukus (juose per ilgai gyventa), o grįžta aitvarais. Tebeklausiu savęs, kada spėjo visos vaikystės praeiti, pražilti pavasariai ir apsiniaukti pietūs.
Garuojantis arbatos puodelis
Ištirps suledėjusiose rankose,
O susipynusios blakstienos
Užklos saulėtas gelmes...
Visa tai nutiks žiemą-
Tokią šaltą,purią žiemą,
Kai obelys antrąkart
Pražys baltai baltai...
Trys maži debesiukai
Vaikys po dangų šviesą,
O susipynusios blakstienos
Užklos saulėtas gelmes...

Ilgiuosi tornadų, kai nereikia pačiai bėgti ir sukti ratelio auksiniam narve.

Atgal į viršų Go down
wanderlust
*
*

RašytiTemos pavadinimas: Re: P.S.: sklandantis trintukėlis   Antr. 04 10, 2012 2:46 pm

Gražu. Man labai gražios mintys. O ir grafiškai žiūrėjosi kaip verksmas: prasidėjo žodžių daugybe, kaip kad verksmas prasideda garsiai, tarsi išsprūdęs visa jėga iš gerklės, o po to, eilėmis mažėja, tyla... Pasiilgau tavo kūrybos. :)
Atgal į viršų Go down
Šokanti Geiša
*
*

RašytiTemos pavadinimas: Re: P.S.: sklandantis trintukėlis   Antr. 04 10, 2012 3:30 pm

Labai dėkoju. :)
Pasiilgau kurti. 'Šnabždančio krištolo' tęsinukas pakeliui. aww Taip pat ir Tavo kūrybos pasigendu.
Ir šiaip, priverkiau balutę, tai dabar visko trūksta. xD

Atgal į viršų Go down
Sponsored content

RašytiTemos pavadinimas: Re: P.S.: sklandantis trintukėlis   

Atgal į viršų Go down

P.S.: sklandantis trintukėlis
Atgal į viršų 
Puslapis 11