Mes Rašom
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mes Rašom

Tavo kūrybos namai
 
rodiklisrodiklis  IeškotiIeškoti  Latest imagesLatest images  RegistruotisRegistruotis  PrisijungtiPrisijungti  

 

 Donorystė

Go down 
+14
nebūtina galvoti
mintyse
Moniccutia
ramona
Niūnė
Tania
rašanti.
Diūtė
Plieninė magnolija
konstanta
wanderlust
Šokanti Geiša
K.
Sabrina
18 posters
AutoriusPranešimas
Sabrina
Moljeras
Moljeras
Sabrina


Pranešimų skaičius : 265
Prisijungė : 2010-07-28
Amžius : 37
Miestas : Crawley, UK
Tikras vardas : Dalia

Donorystė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Donorystė   Donorystė EmptyAntr. 09 07, 2010 11:03 pm


Pastarieji įvykiai mano aplinkoje privertė stipriau apgalvoti donorystės idėją ir, tiksliau, ne galvoti, o veikti, nes laikrodis nenumaldomai tiksi.

Ką Jūs mąstot apie galimybę būti donoru?
Gal yra konkretūs atvejai, kuriems ryžtumėtės, kuriems ne (pvz: kraujo donoras, organų transplantacija).
Kodėl pritariate arba nepritariate tam?
Atgal į viršų Go down
http://epigone-candid.blogspot.com
K.
V. Mykolaitis - Putinas
V. Mykolaitis - Putinas
K.


Pranešimų skaičius : 782
Prisijungė : 2010-07-31
Amžius : 30
Miestas : Šiauliai
Tikras vardas : Kornelija

Donorystė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Donorystė   Donorystė EmptyAntr. 09 07, 2010 11:12 pm

Aš tai šimtu procentų esu už. Ir donorystė (nesvarbu kokia) manęs visai nebaugina. Kraujo sutikčiau, jau net dabar duoti, bet kadangi esu nepilnametė, dėja negaliu.

O šiaip nesuprantu žmonių, kurie yra nusistatę neigiamai prieš donorystę (ypač kraujo). Juk kraujas vistiek atsigamina. Mano manymu, tai kai tik labai šaunus ir geras dalykas.
Atgal į viršų Go down
Sabrina
Moljeras
Moljeras
Sabrina


Pranešimų skaičius : 265
Prisijungė : 2010-07-28
Amžius : 37
Miestas : Crawley, UK
Tikras vardas : Dalia

Donorystė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Donorystė   Donorystė EmptyAntr. 09 07, 2010 11:20 pm


Bijau sumeluoti, Kornelija, bet gali ir dabar, tik reikia raštiško tėvų sutikimo, kad jie leidžia arba ateiti į centrą su tėvais.
Atgal į viršų Go down
http://epigone-candid.blogspot.com
K.
V. Mykolaitis - Putinas
V. Mykolaitis - Putinas
K.


Pranešimų skaičius : 782
Prisijungė : 2010-07-31
Amžius : 30
Miestas : Šiauliai
Tikras vardas : Kornelija

Donorystė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Donorystė   Donorystė EmptyAntr. 09 07, 2010 11:22 pm

Rimtai? Reiks paieškot info. Nes kai prieš kažkiek lako domėjaus, tai tikrai dar buvo negalima.
Atgal į viršų Go down
Šokanti Geiša
*
*
Šokanti Geiša


Pranešimų skaičius : 619
Prisijungė : 2010-08-24
Amžius : 31

Donorystė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Donorystė   Donorystė EmptyAntr. 09 07, 2010 11:47 pm

Jo, reik pasirodyt su tėvais. Šiaip padovanočiau kraujo, bet negaliu dėl savo pačios sveikatos. Vis tiek idėją labai palaikau.
O kas liečia organų donorystę, tai po mano mirties iš kūno gali imti ką nori. Vis tiek norėčiau būti sudeginta, tad padėti žmogui nėra problema. Bent kažkam būtų nauda iš mano mirties. Taip, skamba žiauriai. Bet tada visas gyvenimas įgauna šiokią tokią prasmę :D
Kalbu kaip maniakė. Jėėėė. ;DD
Atgal į viršų Go down
wanderlust
*
*
wanderlust


Pranešimų skaičius : 1366
Prisijungė : 2010-07-27
Amžius : 33

Donorystė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Donorystė   Donorystė EmptyTr. 09 08, 2010 9:30 am

Donorystė man yra natūralus dalykas. Kiekvienas žmogus, jei jis gali išgelbėti kito gyvybę, turi tapti donoru. Kaip galima gyventi žinant, jog tu iš dalies žudai žmogų?

Dabar, kai esu pilnametė, užsiregistruosiu ir kraujo donorystei, ir kaulų čiulpų donorystei. O organų donorystei rašytis geriau nereikia, nes atsiranda visokių žmonių iš mafijos ar kokio kito įtakingo pasaulio, kuriam gali prireikti tavo organų ir jis "pagreitins tavo mirtį". Geriau pasakyti artimiesiems, jei netyčia ištiktų nelaimė, tu sutinki tapti organų donoru.

Atgal į viršų Go down
konstanta
*
*
konstanta


Pranešimų skaičius : 599
Prisijungė : 2010-07-29
Amžius : 29
Miestas : Vilnius
Tikras vardas : Justė

Donorystė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Donorystė   Donorystė EmptyTr. 09 08, 2010 5:06 pm

Asmeniškai aš pati esu susidūrusi su sunkia kraujo liga ir pačiai galėjo prireikti kraujo perpylimo ar naujų kaulų čiulpų, todėl pati niekada, mano žiniomis, nebegalėsiu tapti kraujo donore, bet mano mama duoda kai tik galima.

Aš pati sulaukusi pilnametystės nusprendžiau pasiimti Donoro kortelę. Pati buvau mąsčiusi apie tą mirties pagreitinimą, bet visa informacija yra gerai saugoma, bent jau taip sako. Juk visų pirma niekada nežinosi kieno širdį nešioji, o tai man neatrodo taip pavojinga kaip donorų tapatybių nutekėjimas. Iš esmės su Donoro kortele manau teisiškai viskas papraščiau būna, bet čia jau asmenšikas kiekvieno pasirinkimas.
Atgal į viršų Go down
http://justeworld.blogspot.com/
Plieninė magnolija
*
*
Plieninė magnolija


Pranešimų skaičius : 1402
Prisijungė : 2010-07-29
Amžius : 31
Miestas : Šambala
Tikras vardas : Brigita Margarita

Donorystė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Donorystė   Donorystė EmptyTr. 09 08, 2010 7:53 pm

Pati neseniai anapylin palydėjau savo pusseserę, kurią įveikė ši klastinga liga. Iš tiesų, kai atsiduri onkologinėje ligoninėje ir pamatai nekaltą vaiką, plika galvele su lašeline prikabinta prie gležnos rankutės nebesupranti, kur ritasi šis pasaulis. Iš tiesų onkologijos klinikoje prisižiūrėjau tokių vaizdų, kad jų man pakak visam gyvenimui...
Manau, jog labai kilnu tapti donoru ir išgelbėti kitam gyvybę. Pati dar nė karto nebuvau donore, tačiau sulakusi pilnametystės žadu ja tapti. Kažkada kalbėjom su biologijos mokytoja, tai ji sakė, kad kartais yra gerai duoti kraujo, nes iš tavęs paimą seną, o organizme atsinaujina naujas, dėl to pagerėja savijauta.
Mano mama kelis kartus yra buvusi donore, todėl palaiko ir mane šiuo klausimu. Taip pat pas mus kiekvienais mokslo metais į mokyklą ateina žmonės iš donorystės centro ir kiekvienas pilnametis (bent jau iki pernai tik iš pilnamečių imdavo kraują) galėdavo tapti neatlygintinu donoru.
Dėl donorystės klortelės nesu tokia užtikrinta, manau mirties atveju artimieji vietoje manęs galėtu atiduoti mano organus. Žinoma, informacija galbūt ir nenuteka, bet dėl visa ko. Šiaip labai gaila, kad Lietuvoje neįteisinta eutanazija, jei tik būtų įteisinta būčiau viena iš pirmųjų, kuri pasirašytu sutikimą atlikti eutanaziją, nes nematau prasmės kelerius metus gulėti suparalyžiuota ir taip gadinti ne tik sau, bet ir mylimiems žmonėms gyvenimą ((:
Atgal į viršų Go down
Diūtė
Herodotas
Herodotas
Diūtė


Pranešimų skaičius : 57
Prisijungė : 2010-08-28
Amžius : 27
Miestas : O raktą duoti?
Tikras vardas : Goda

Donorystė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Donorystė   Donorystė EmptyTr. 05 18, 2011 9:59 pm

Esu visiškai už donorystę, nesvarbu kokią.
Pati mielai duočiau kraujo, bet nežinia ar galėčiau dėl tam tikrų rimtų priežasčiū.
O šeip žinau kaip gali būti sunku kai susergi sunkia liga ir reikia gulėti ligoninėje ir tikėtis, kad greičiau viskas baigtusi, kad greičiau galėtum išeiti iš ligoninės ir gyventi savo gyvenimą be jos, bet nemanau, kad tada būtų viskas kaip buvę, nes pasikeistų gyvenimas tikrai.Todėl manau, kad davus kraujo ar organų donoryste ir pan., prisidedi prie tų žmonių kuriems to reikia gyvybės išgelbėjimo net.
Atgal į viršų Go down
rašanti.
M. Mažvydas
M. Mažvydas
rašanti.


Pranešimų skaičius : 226
Prisijungė : 2011-06-03
Amžius : 29
Miestas : in your dreams.
Tikras vardas : Šarlotė ^^

Donorystė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Donorystė   Donorystė EmptyPir. 06 06, 2011 3:18 pm

Aš visom keturiom už donorystę. Nesvarbu, ar kai mirsiu iš manęs "ištrauks" visus organus ir atiduos kam nors kitam, bent jau būsiu kam nors naudinga. šeip, asmeniškai, aš ne tiek bijau kraujo, kiek man jis yra nemalonus. pamačius jį, man ima svaigti galva.nežinau, ar tai sveika, but still...
Kaip ir šokanti Geiša, aš irgi norėčiau būti sudeginta, o ne pūti mediniame karste, giliai po žeme..
šeip kai mirsiu norėčiau kad mano pelenus išbarstytų į jūrą, tada būtų labai fainai ^^. Ko aš čia taip apie mirtį? juk man dar daug (gal) gyvent dar liko. ;DD so, man labai gaila vargšų vaikų, kurie kenčia nuo onkologinių ligų. taip kad tokiem aš ir savo širdį (tiesiogine to žodžio prasme :DD) galėčiau atiduoti.
Atgal į viršų Go down
Tania
Dantė
Dantė
Tania


Pranešimų skaičius : 140
Prisijungė : 2011-04-26
Amžius : 30

Donorystė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Donorystė   Donorystė EmptyAntr. 06 14, 2011 6:16 pm

As esu abejinga, niekam nepadedu nes man reikia padeti;DDD(joke)
Ne visai noreciau kam padeti, bet neiseina;DD
Atgal į viršų Go down
Niūnė
*
*
Niūnė


Pranešimų skaičius : 225
Prisijungė : 2010-08-27
Amžius : 29
Miestas : Marijampolė / Vilnius
Tikras vardas : Lina

Donorystė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Donorystė   Donorystė EmptyŠt. 07 02, 2011 9:28 pm

Man nuo pat pradžių, kai išgirdau apie organų donorystę, ši mintis labai patiko. Ne ta prasme, kad manijakiškai, tiesiog sužavėjo ta mintis, jog kažkam po savo mirties galiu išgelbėt gyvybę, prailgint gyvenimą ir pan.
Pasakiau apie tą mintį mamai, bet ji griežtai nukirto ir nutraukė kalbą. Kodėl? Mama dirba teisėsaugos institucijoj, ir istorijų, kaip praėjus dienai po donorystės kortelės gavimo žmogus rastas miške numestas be tam tikrų organų, apstu. Ir ne tai, kad išpjauta paprastai tik nužudymo formoj , o profesionaliai, taip kaip ir turi būt atliekamos donorų operacijos tam, kad organai būtų išsaugoti.

Taigi tikrai būdama gyva nesirašysiu jokių donorysčių, nes tai būtų tiesioginis mirties nuosprendžio pasirašymas (ir kalbu ne kaip paskalų prisiklausius, o su realiais faktais susidūrus), gal būt įmanoma pasirašyti kažkokią tai sutartį, kad tėvams ar giminėms būtų suteikta teisė mano organus po mirties dovanoti, bet gyva tikrai to nesirašysiu.
Atgal į viršų Go down
ramona
Moljeras
Moljeras
ramona


Pranešimų skaičius : 260
Prisijungė : 2010-09-27

Donorystė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Donorystė   Donorystė EmptyAntr. 07 19, 2011 9:12 pm

aš už už, labai! deja, iš manęs nebeima kraujo, nes po paskutinio karto nebeatsistato eritrocitų kiekis, kurį koreguoja mėsos produktai, kurių aš nevalgau. o šiom dienom žadu užpildyti organų donoro kortelę. vistiek žadu mirti ne sava mirtimi.
Atgal į viršų Go down
Moniccutia
W. Šekspyras
W. Šekspyras
Moniccutia


Pranešimų skaičius : 174
Prisijungė : 2010-10-06
Amžius : 31
Miestas : Vilnius
Tikras vardas : Meda

Donorystė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Donorystė   Donorystė EmptyPen. 07 29, 2011 12:35 am

Visada už!
Tik, gaila, pati negaliu duoti kraujo dėl per mažo svorio.
Atgal į viršų Go down
mintyse
Hansas Kristianas Andersenas
Hansas Kristianas Andersenas
mintyse


Pranešimų skaičius : 454
Prisijungė : 2011-07-29
Amžius : 30
Miestas : Vilnius.

Donorystė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Donorystė   Donorystė EmptyPen. 07 29, 2011 8:41 pm

Kai sueis 18ka, viliuosi, kad galėsiu paaukoti kažkiek savo kraujo. (:
Atgal į viršų Go down
nebūtina galvoti
Dantė
Dantė
nebūtina galvoti


Pranešimų skaičius : 140
Prisijungė : 2011-08-27
Amžius : 26
Miestas : Vilnius
Tikras vardas : Edita

Donorystė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Donorystė   Donorystė EmptySk. 08 28, 2011 10:59 pm

norėčiau kadanors būt donorė, bet visada žiauriai bijau kraują priduoti, o čia dar iš venos.. :D
Atgal į viršų Go down
Hellis
Moljeras
Moljeras
Hellis


Pranešimų skaičius : 278
Prisijungė : 2010-08-23
Tikras vardas : lukas

Donorystė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Donorystė   Donorystė EmptySk. 08 28, 2011 11:03 pm

to kraujo ir taip daug visur, paaukočiau tik ekstra atveju , jeigu kažkam iš pažįstamų labai reikėtų, o kitas neturėtų. nežadu savo kraujo dalinti be tikslo, apie organus iš vis nešneku, aš jų tikrai neatsisakysiu
Atgal į viršų Go down
Plieninė magnolija
*
*
Plieninė magnolija


Pranešimų skaičius : 1402
Prisijungė : 2010-07-29
Amžius : 31
Miestas : Šambala
Tikras vardas : Brigita Margarita

Donorystė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Donorystė   Donorystė EmptyPir. 08 29, 2011 10:49 am

Hellis rašo:
to kraujo ir taip daug visur, paaukočiau tik ekstra atveju , jeigu kažkam iš pažįstamų labai reikėtų, o kitas neturėtų. nežadu savo kraujo dalinti be tikslo, apie organus iš vis nešneku, aš jų tikrai neatsisakysiu

Vat čia tai nusišnekėjai, kraujo nėra daug ir visur. Jo nuolat trūksta ir dėl to jau yra skambinama pavojaus varpais. (:

Apie save esu pilnametė donore dar nebuvau nė karto ir nebūsiu, nes nors ir būdama fiziškai sveika sveriu per mažai. Nebent kada nors sversiu 50kg. Šiaip norėčiau įsirašyti į kaulų čiulpų donorų registrą, tik įdomu ar mano kūno parametrai tam tinka :D
Atgal į viršų Go down
WaWa
*
*
WaWa


Pranešimų skaičius : 902
Prisijungė : 2010-05-12
Amžius : 28
Miestas : Klaipėda.
Tikras vardas : Agnė.

Donorystė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Donorystė   Donorystė EmptyPir. 08 29, 2011 2:46 pm

Citata :
nes nors ir būdama fiziškai sveika sveriu per mažai. Nebent kada nors sversiu 50kg.

Jei sveri mažiau nei 50, negali duoti kraujo? Nelabai supratau... Ar čia apie organus kalbėjai?
Atgal į viršų Go down
http://wawagnija.blogspot.com
Plieninė magnolija
*
*
Plieninė magnolija


Pranešimų skaičius : 1402
Prisijungė : 2010-07-29
Amžius : 31
Miestas : Šambala
Tikras vardas : Brigita Margarita

Donorystė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Donorystė   Donorystė EmptyPir. 08 29, 2011 9:14 pm

WaWa rašo:
Citata :
nes nors ir būdama fiziškai sveika sveriu per mažai. Nebent kada nors sversiu 50kg.

Jei sveri mažiau nei 50, negali duoti kraujo? Nelabai supratau... Ar čia apie organus kalbėjai?

Ne apie kraują, jei nesveri 50kg neima (:
Atgal į viršų Go down
naktibalda
W. Šekspyras
W. Šekspyras
naktibalda


Pranešimų skaičius : 168
Prisijungė : 2011-08-18
Miestas : Alytus.
Tikras vardas : Rūta.

Donorystė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Donorystė   Donorystė EmptyPen. 10 14, 2011 11:39 pm

Labai norėčiau paaukoti savo kraujo Kraujo Bankui. Bet, kaip gaila, man tik 14, ir niekas neleis man to padaryti.
Atgal į viršų Go down
siemka
Ezopas
Ezopas
siemka


Pranešimų skaičius : 12
Prisijungė : 2011-10-08

Donorystė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Donorystė   Donorystė EmptyŠt. 10 15, 2011 8:07 pm

Kai būsiu pilnametė, duosiu kraujo ir galbūt kaulų čiulpų. Tokį darbą daro ir mano mama. Planuoju ir atiduoti savo sveikus organus po mirties,bet tam turės būti kelios sąlygos.
Atgal į viršų Go down
Sponsored content





Donorystė Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Donorystė   Donorystė Empty

Atgal į viršų Go down
 
Donorystė
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Mes Rašom :: Diskusijos :: Flūdas-
Pereiti į: