Mes Rašom
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mes Rašom

Tavo kūrybos namai
 
rodiklisrodiklis  IeškotiIeškoti  Latest imagesLatest images  RegistruotisRegistruotis  PrisijungtiPrisijungti  

 

 Susikertančios šviesos

Go down 
5 posters
AutoriusPranešimas
Plieninė magnolija
*
*
Plieninė magnolija


Pranešimų skaičius : 1402
Prisijungė : 2010-07-29
Amžius : 31
Miestas : Šambala
Tikras vardas : Brigita Margarita

Susikertančios šviesos Empty
RašytiTemos pavadinimas: Susikertančios šviesos   Susikertančios šviesos EmptyŠt. 04 14, 2012 10:01 pm

Apie kūrinį:
Ši istorija gimė mano galvoje kai buvau dar visai jaunutė. Pirmuosius skyrius, kaip tada juos vadinau, užrašiau būdama penkiolikos. Per tuos metus eksperimentavau su kitais kūriniais, kartu tęsdama ir šį. Per visą tą laiką šis kūrinys gyveno mano galvoje, gyvena ir iki šiol... Galbūt todėl kad jis pirmasis, niekaip negaliu jo numesti. Nors daug kas ką norėjau papasakoti šiame kūrinyje pakito, galbūt subrendo, pati idėja išliko ta pati. Ačiū skaitantiems!!

Skirtingi gyvenimo kelių suvesti žmonės ir besikeičiantys jų likimai. Per lengvai pasiekta šlovė ir be galinis troškimas mirti, aistringa meilė ir išdavystė, neišsipildę lūkesčiai ir laimės siekimas persipina istorijoje bei pagrindinių veikėjų likimuose.


Susikertančios šviesos


Vietoje prologo


Žmonių likimai mėgsta pokštus ir paradoksus. Rodos dar vakar vaikštinėjai siaurutėmis senamiesčio gatvelėmis, o šiandien jau esi už šimto mylių nuo jų. Kartais nė patys nesuprantame, kodėl atsitiko taip, o ne kitaip, priversdami dievus ir deives leipti iš juoko. Kas valdo mūsų likimus, paklausi savęs, o atsakymo nerandi. Galbūt jo nėra? Kas dabar tai pasakys...

Margarita

Kažkada pažvelgiau pro langą į pasibaisėtinai juodą dangų. Tokį, turbūt, mačiau pirmą kartą gyvenime, be jokių žvaigždžių ir net mėnulio. Tik keli sunkūs audros debesys slinko tolyn link horizonto. Būtent tada paklausiau pati savęs. Kas valdo mūsų pamišėliškus likimus? Dievas? Šis atsakymas man netiko. Aplinkybės? Tai buvo per daug abstraktu. Pats žmogus? Vargu.
Ilgai sukau galvą bandydama atsakyti į šį klausimą, tačiau to padaryti taip ir neįstengiau. Tik prisiminiau, kaip vaikystėje prie Aušros vartų išvydau elgetą ir paklausiau mamos. Kodėl jis čia sėdi? Lygiai kaip tada mano mintyse nuskambėjo mamos atsakymas. Tai likimas.
Bet nejaugi likimas toks žiaurus? Tada dar visai mažai iškilo klausimas mintyse. Dabar tikrai žinau, likimas iš tiesų toks žiaurus...

Michaelis

Visai netyčia grojant gatvėje ėmiau žvilgsniu sekti praeivius. Visi jie buvo skirtingi, unikalūs, su nieko nesupainiojami. Kiekvienas gyvenantys savo gyvenimą ir turintis savą lemtį. Bet staiga mintyse iškilo klausimas. Kas gi slepiasi už žodžio lemtis? Dievas? Kažkodėl šis atsakymas man nelipo. Susiklosčiusios aplinkybės? Nesąmonė, juk mes patys jas valdome. Žmogus? Nemanau.
Ilgą laiką nutolusiu žvilgsniu sekiau kiekvieną praeinantį žmogų ir prisiminiau, kaip vaikystėje paklausiau tėčio. Kas valdo lemtį? Puikiai pamenu kaip tėtis pasimuistė, pažvelgė į giedrą vasarvidžio dangų ir kiek patylėjęs atsakė. Nežinau. Visko sužinoti neįmanoma...
Tada pagalvojau, jog tėtis nenori man to pasakyti, tačiau dabar aš suprantu, kad jis buvo teisus. Viską sužinoti pats pamišėliškiausias, kada nors žmogaus sugalvotas noras.



I skyrius
2007m

Margarita


Pasiėmiau iš lentynos knygą, kurią jau buvau perskaičiuosi galybę kartų ir atsisėdau ant savo lovos, tarp sutaršytų patalų. Jau kelios dienos, kai tingiu pasikloti lovą, surinkti pakampiuose išmėtytus daiktus, išplauti ant stalo surikiuotą arbatos puodelių kolekciją bei nusivalyti dulkes nuo lentynų. Tas keistas tingulys mane užpuldavo kiekvieną pavasarį ir dažniausiai tęsdavosi iki kol pražydėdavo jazminai. Tada išbėgdavau į rasotas pievas ir grįždavau namo su glėbiu baltai žydinčių šakų. Nežinau kodėl, tačiau man atrodė, jog būtent jazminų krūme yra įsikūnijęs Dievas, kuris pražysta pačiu gražiausiu metų laiku ir skleidžia rojaus sodo aromatą. Gaila, tačiau jazminai dar nežydi ir greitai nepražydės.
Atsiverčiau nedidelę knygiūkštę, keistu, skambiu pavadinimu ir panirau į jos pasaulį. Nors ir mokėjau joje beveik viską atmintinai, kaskart skaitydama jos tekste rasdavau kažką naujo, ko iki tol nebuvau pastebėjusi arba ką jau seniai buvau pamiršusi.
Koridoriuje čaižiai ėmė skambėti telefonas, tačiau aš neskubėjau atsiliepti. Greitai jis nutilo ir viskas paskendo klampioje tyloje. Tokiomis akimirkomis likdavau tik aš ir mano vidinis pasaulis. Iš tiesų gyvenau nuolatiniame triukšme, todėl be galo vertinau tokias tylos akimirkas. Būnant tyloje, man net atrodo, kad garsiau nei įprastai girdžiu savas mintis ir galiu lengviau į jas įsiklausyti. Tačiau tylą vėl perskrodė įkyrus skambučio garsas. Po šios tylos rodėsi, kad telefonas skamba daug garsiau nei pirmą kartą, taip primygtinai kviesdamas mane pagaliau pakelti ragelį.
- Klausau, - mano balsas skambėjo, kaip ką tik pažadintos iš gilaus miego.
- Margarita, varom šiandien į klubą. – Kitame laido gale pasigirdo spigus balsas.
Iš karto atpažinau Rūtos, savo geriausios draugės nuo smėlio dėžės laikų, balsą, tačiau atsakyti neskubėjau. Šiandien man tinginiadienis, nenorėjau kažkur eiti, tačiau kartu supratau, kad man reikia nors truputi prasiblaškyti.
- Iki dešimtos bilietai už pusę kainos. - Rūta nekantriai nutraukė per ilgai užsitęsusią tylą.
- Aš nežinau, - burbtelėjau kiek dvejodama.
Nežinojau ar tikrai to noriu. Nors tiesą pasakius iš viso nežinojau ko noriu šį vakarą.
- Nebūk nuoboda, eime tik, - kitame laido gale ėmė zysti ji.
- Gerai jau eime, - tariau jai nugalėta.
Galbūt taip ir geriau, nei sėdėti namuose palinkus prie jau šimtą kartų skaitytos knygos. Pamaniau pati sau žvelgdama į atvaizdą veidrodyje, kuris atrodė kažkoks pilkas.
- Septintą būsiu pas tave. – Jau linksmesniu balsu sučiauškėjo Rūta ir mūsų pokalbis nutrūko.
Padėjusi ragelį nusliūkinau į virtuvę puodelio arbatos. Užkaičiau arbatinuką ant viryklės ir įsidėjusi į puodelį cukraus, atsisėdau ant palangės. Už lango vėl keičiasi vaizdas, ima žaliuoti medžiai bei žolė. Saulė kas rytą kylą vis aukščiau, taip pailgindama dieną.
Būčiau ir toliau taip svajojusi, tačiau išgirdau kaip atsidarė durys. Žvilgtelėjau į laikrodį. Beveik penkta – tokiu laiku mama paprastai grįžta iš darbo. Nušokau nuo palangės vos jai įžengus į virtuvę.
- Arbatos gersi? – Paklausiau iš mandagumo.
Mama prisėdo ant kėdės ir sunėrusi rankas ant krūtinės, įsmeigė į mane įkyrų žvilgsnį.
- Ne, ačiū, – atsisakė. – Mums reikia pasikalbėti. – Atsargiai prasitarė ji.
Nė nenutuokiau ką tokio rimto mama man galėtu pranešti. Mintyse bandžiau spėlioti, tačiau nei vienas variantas man netiko. Pastačiau savo arbatos puodelį ant stalo ir prisėdau šalia mamos. Ji nevalingai persibraukė per trumpokus savo plaukus ir nudelbė žvilgsnį į stalą. Per daug gerai ją pažinojau, kad tai praleisčiau pro akis. Ji nesiryžo man pranešti naujienų.
Galų gale ji vėl pažvelgė į mane ir prabilo.
- Tėvas nebesiveš tavęs į Londoną.
Žodžiai pasiekė mano ausis, tačiau ne iš karto supratau prasmę. Kelis kartus sumirkčiojau ir tik tada supratau esmę. Mano tėvas eilinį kartą mane pavedė. Manyje vėl gimė nereikalingumo jausmas, kurį nešiojausi širdyje nuo pat tos akimirkos, kai ėmiau suvokti mane supantį pasaulį. Mielai spjaučiau jam į veidą ir viską išrėkčiau. Bet ar išdrįsčiau taip padaryti? Vargu.
- To ir reikėjo tikėtis, juk aš jam tik tuščia vieta. Tokia buvau penkiolika metų. Kvaila buvo patikėti, kad staiga jis ėmė ir pasikeitė, - atkirtau piktai.
Žinojau, kad mama čia niekuo dėta, tačiau tą akimirką man tai nerūpėjo. Tą akimirką tenorėjau viską išlieti ir man net nebuvo svarbu kam.
- Jis nori su tavimi susitikti ir pats viską tau paaiškinti, - atsargiai prasitarė mama, tačiau tai buvo paskutinis lašas mano kantrybės taurėje.
- Aš niekada neturėjau tėvo, - pareiškiau pabrėždama šio teiginio esmę, nors ir taip žinojau, kad mama ją kuo puikiausiai supras. – Kurių velnių verti mane bendrauti su juo, taip berdama druską ant žaizdos ne tik man, bet ir sau? Aš jau pakankamai suaugusi, kad suprasčiau, jog jis sugriovė tau gyvenimą. – Garsiai viską išrėkiau.
Aš jau nebe mažas vaikas, kuris nieko nesupranta. Jo pasididžiavimas visada buvo penkiametis sūnus, o aš tebuvau jaunystės klaida. Jau ne kartą jis man leido tai suprasti. Puikiai pamenu, kaip vaikystėje jis nenorėjo apie mane nieko girdėti. Dabar tarytum per stebuklą jis prisiminė turintis dukrą ir dar ėmė į mane reikšti savo teises. Aš nė už ką gyvenime nepasielgsiu taip, kaip jis.
- Mano nuoskaudos neturi tavęs įtakoti, - atsakė mama atsistojusi prie lango.
Besileidžianti saulė raudonai nutvieskė kambarį ir mielai žaidė jos šviesiuose plaukuose. Žinojau, kad tai jai, kaip ir man skaudi tema, kuria nuolat vengiame atvirai prabilti. Dažniausiai mama ryždavosi tiems pokalbiams. Tada aš tyliai išklausydavau jos monologą ir dingdavau sau. Tačiau daugiau taip tylėti nebegalėjau. Aš jam suteikiau tiek daug šansų, o jis vis tiek nei vienu iš jų nepasinaudojo.
Nuo dabar mano tėvas tapo man svetimu žmogumi. Neturėjau jo beveik penkiolika metų, o dabar man jo nebereikia.
- Aš taip pat buvau galybę kartų jo įskaudinta, todėl turiu nemažiau priežasčių jo nekęsti, kaip ir tu. – Garsiai sušukau ir mamai nė nespėjus tinkamai sureaguoti į mano žodžius, trenkusi durimis išnykau laiptinėje.

Michaelis

Ką aš veikiu šiame mieste, kuris dvelkte dvelkia mano mamos jaunystės laikais? Sliūkinau siauromis senamiesčio gatviūkštėmis ir stebėjausi, kaip šis miestas sugebėjo taip puikiai išlaikyti viduramžių dvasią. Prieš atvykdamas čia Vilnių įsivaizdavau visai kitokį. Tikėjausi, kad šis viduramžiais vis dar pulsuojantis miestas bus modernesnis. Galbūt kažkuo panašus į Hamburgą, kuriame užaugau.
Jei ne mama mano ir kojos čia nebūtu. Tačiau privalau suprasti jos meilę šiam miestui, nes ji čia gimė ir praleido savo jaunystės laikus. Visą laiką pragyventą Vokietijoje ji jautė nostalgija šiam miestui ir begalinį norą grįžti. Tik man čia viskas buvo svetima: žmonės, gatvės bei aplinkui verdantis gyvenimas.
Štai nedidelis skveras užterštas pernykščiais lapais bei praeivių išmestomis šiukšlėmis. Vieną numetu ir aš, iš dėžutės išsiėmęs paskutinę cigaretę. Čia niekam tai nerūpi. Galiu eiti gatve traukdamas dūmą ir nesibaiminti, jog kas nors ims tuo piktintis. Vokietijoje mane taip besielgianti nuvarstytu kreivais žvilgsniais, galbūt kas nors net bandytu pamokslauti, tačiau čia esu niekam neįsipareigojęs, nes nei aš nei jie vieni kitų nepažįstame. Turbūt todėl ir jaučiuosi šiame aštuntu dešimtmečiu dvelkiančiame mieste visiškai laisvas ir neįsipareigojęs nei jiems nei pats sau.
Priėjau katedros aikštę. Beveik kasdien, nuo tada, kai čia atvykau, ateinu aplankyti jos. Nors savęs nelaikau tikinčiu, tuo labiau kataliku, būtent ši šventovė man pulsuoja Aukščiausiąja jėga, Absoliutu. Jei kartočiau savo kasdienį maršrutą, dabar turėčiau patraukti Gedimino prospektu, galbūt užsukti, kurs nors nusipirkti cigarečių. Bet dabar tai nesvarbu, nes ši diena kitokia. Nežinau kuo, tačiau ji visiškai skiriasi nuo visų kitų jos pilkųjų sesių. Šiandien nusprendžiau aplenkti Gedimino prospektą ir paklaidžioti po senamiestį, kurio gyvenimas man iš tiesų priminė viduramžius.
Ant pečių nešiausi gitarą. Keista, čia tiek nedaug žmonių grojančių gatvėse. Matyt dabar tai visiškai nepopuliarus užsiėmimas. O man jis patiko. Dažnai grodavau gatvėse ir baruose, nes muzika buvo mano aistra, mano pašaukimas, mano Dievas. Tas jausmas, kai jauti virpinamas stygas, tiesiog pakerėdavo mane.
Beklaidžiodamas siaurutėmis senamiesčio gatvelėmis sustojau nedidelio skvero prieigose. Čia nebuvo daug žmonių, tačiau aplinka atrodė tvarkinga: surinktos šiukšlės, nušluotas grindinys, išvežti pernykščiai lapai. Išsitraukiau savo nebe pirmos jaunystės gitarą ir prisėdęs ant kieto, akmenimis grįsto grindinio, ėmiau plėšti tą akimirką širdį virpinusią dainą. Žinojau, kad čionykščiai žmonės vargiai supras apie ką dainuoju, tačiau ką galėjau padaryti, jei lietuvišką muziką girdėjau vos porą kartų gyvenime.
Galbūt dėl to kalta mama, kuri manyje nepasėjo meilės šiai šaliai. Bet ar galiu ją kaltinti dėl to? Greičiausiai ne. Atvirkščiai, jai turėčiau būti dėkingas vien už tai, kad mane išmokė šios keistos, beveik neperkandamos kalbos likučių. Turbūt, jei nesuprasčiau jų kalbos tai virstu nykiausiais mėnesiais mano gyvenime.
Užtraukiau dar vieną dainą, kurią kažkada atliko garsieji Bitlai. Mano lūpose skambėjo žodžiai: „All you need is love, love, love is all you need.“ Staiga pora merginų ėjusių pro šalį stabtelėjo prie manęs. Galbūt atpažinusios Bitlų dainą, galbūt šiaip iš smalsumo. Nežinau. Jos priėjo prie manęs ir viena iš jų pažvelgė į mane skvarbiu, kiek liūdnoku žvilgsniu. Nusijuokiau pats iš savęs, pagalvojęs, jog viena iš tų merginų man primena laumę raganą, iš vaikystės pasakų. Išgirdusios mano prunkštimu užmaskuotą juoką mergina - ragana numetė nepasitenkinusį žvilgsnį. Jos draugė panaši į smulkutę fėją įmetė kelis centus į kepurę, numestą prie mano kojų ir timptelėjusi ją už skverno nusivedė tolyn. Dar girdėjau jų skardų dialogą, tolstanti kartu su jų žingsniais, iš kurio tesužinojau vienos iš jų vardą – Margarita.
Vėl šyptelėjau praeinančiam vaikigaliui ir užtraukiau vieną iš pirmųjų savo kūrybos dainų.
Atgal į viršų Go down
Šokanti Geiša
*
*
Šokanti Geiša


Pranešimų skaičius : 619
Prisijungė : 2010-08-24
Amžius : 31

Susikertančios šviesos Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Susikertančios šviesos   Susikertančios šviesos EmptyTr. 04 18, 2012 5:23 pm

Smagu, kad grįžai prie kūrybos, prie šito kūrinėlio.
Tokia kažkodėl laikraščiais ir gitaros stygom grįsta atmosfera.
Norisi dabar kažko tokio. Tad lauksiu daugiau :))
Atgal į viršų Go down
Skraidantis Delfinas
Ezopas
Ezopas
Skraidantis Delfinas


Pranešimų skaičius : 38
Prisijungė : 2012-04-18
Tikras vardas : Augustina-Marija.

Susikertančios šviesos Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Susikertančios šviesos   Susikertančios šviesos EmptyTr. 04 18, 2012 5:57 pm

Patiko. Lauksiu dar. (:
Atgal į viršų Go down
Izolda
Herodotas
Herodotas
Izolda


Pranešimų skaičius : 58
Prisijungė : 2010-08-26
Amžius : 29
Miestas : Trakai
Tikras vardas : Eglė

Susikertančios šviesos Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Susikertančios šviesos   Susikertančios šviesos EmptyTr. 04 18, 2012 11:07 pm

Jau seniai nesakiau, ką ketinu pasakyti, bet.... dardardardardardardardarDAR !!! Pagaliau dozė gero skaitalo. Tikrai senokai skaičiau kažką tokio gero. Džiaugiuosi, kad vėl grįžtama prie tokio stiliaus kūrinių kaip tavo. Galbūt čia tokių yra ir daugiau, bet jei jų nepastebėjau, vadinasi jie nėra verti dėmesio. Tu man priminei tuos laikus, kai buvai kažkada užsiregistravusi LTwilighters forume, kur vienas žmogus rašė taip pat paprastai, bet kartu ir be proto nuoširdžiai ir gražiai, kaip tu. Tikrai labai laukiu dar.
Atgal į viršų Go down
Plieninė magnolija
*
*
Plieninė magnolija


Pranešimų skaičius : 1402
Prisijungė : 2010-07-29
Amžius : 31
Miestas : Šambala
Tikras vardas : Brigita Margarita

Susikertančios šviesos Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Susikertančios šviesos   Susikertančios šviesos EmptyKv. 04 19, 2012 6:12 pm

Wow žmonės, jūs nerealus, neįsivaizduojate kaip norėčiau visus jus apkabinti už jūsų žodžius!!!

Egle -žinai, senais gerais laikais ir aš buvau LT Twilighteriuose pasislėpusi po Black_rose vėliau Plieninės_magnolijos niku ir kėliau ten savo kūrybą, tikrai šaunu sutikti žmonių iš ten :)

II skyrius

Margarita


Tai buvo eilinis ketvirtadienis, kai skaisčiai švietė pavasariška saulė, o danguje nebuvo nė menkiausio debesėlio, galinčio ją užtemdyti. Tačiau mano nuotaika nė iš tolo nebuvo tokia giedra. Skubėjau siaurutėmis senamiesčio gatvelėmis norėdama išnykti, nebeegzistuoti, taip lyg manęs nė nebūtų buvę. Jaučiausi išduota ir pažeminta. Niekada prie to jausmo taip ir nepripratau, nors nuo pat tos akimirkos, kai ėmiau suvokti mane supantį pasaulį, jį nešiojausi savyje.
Mielai spjaučiau jam į veidą ir viską išrėkčiau. Bet ar išdrįsčiau taip padaryti? Vargu. Iš mano minčių niekaip nedingo visos tėvo niekšystės. Iš tiesų jaučiuosi taip, ne tik dėl žmogaus, kurio dėka atėjau į šį pasaulį, bet ir dėl to, kad visada ir viskas mano gyvenime baigiasi nusivylimu, išdavyste, apgaule. Kaskart, kai tik pasijuntu laiminga ir atsiplėšiu nuo žemės daugiau nei centimetrą viskas ima ir sugriūva it kruopščiai pastatytas kortų namelis.
Pakeliui į šokių studiją stabtelėjau nedideliame skverelyje, kur nuolat vaikystėje ateidavau su mama pasiklausyti gatvės muzikantų. Vis dar prisimenu, kaip jauni vaikinukai čia brazdindavo gitaromis arba mažais būgneliais.
„Dabar čia niekas nebegroja“ vos spėjau pagalvoti, kai, o stebukle, išgirdau skambančią muziką. Pažvelgusi sau per petį į dešinę išvydau vaikiną brazdinantį gitara. Jis skyrėsi iš kitų žmonių savo nerūpestingai išsidraikiusiomis, šiek tiek paaugintomis garbanomis ir nedideliu randu virš kairiosios akies. Jo skambinamos gitaros garsai vėl nukėlė mane į nerūpestingas vaikystės dienas. Rodėsi, jog ir dabar girdžiu būgnus, gitaras, akordeonus bei kitokius muzikos instrumentus. Turbūt niekada nepamiršių tų šaunių laikų, kai sėdėdavau ant suolelio irklausydavausi gatvės muzikantų. Ak, kaip norėčiau, kad tie laikai nors trumpam sugrįžtu. Net ėmiau įsivaizduoti save sėdinčia ant nedidelio suolelio ir besiklausančią ausims malonios gatvės muzikos.
Nušluosčiusi skruostu vis dar riedančias skaidrias it krištolas ašaras, pažvelgiau į gatvės muzikantą, įsijautusį į savo grojamą muziką, tačiau neprisiverčiau savęs jam nusišypsoti. Per daug sumaišties viduje...
Išsitraukusi iš piniginės už antraeilį vaidmenį gautus pinigus, juos įdėjau į kepurę, netvarkingai numestą šalia muzikanto. Tai pamatęs vaikinas šyptelėjo ir aš prisiverčiau save jam atsakyti tuo pačiu. Nekreipdama dėmesio į tai, jog mano šypsena atrodė keistai dirbtinė.
- Už tokius pinigus priimami pageidavimai, - linksmai, lyg tarp kita ko pasakė jis.
Tačiau dabar man muzika visiškai nerūpėjo, nes pajutau, kaip širdyje sukilo dar viena audra. Išduota, vis kartojo mano paikos mintys. Išduota, išduota, išduota. Bet aš nepajėgiau jų sustabdyti.
- Nesvarbu, dabar man galvoje ne muzika, - atsakiau ir nužingsniavau šaligatviu lydima jo brazdinamos gitaros garsų.

"Yesterday all my troubles seemed so far away
Now it looks as though they're here to stay
Oh, I believe in yesterday."


Paskutinį kartą redagavo Plieninė magnolija, Antr. 05 01, 2012 3:26 pm. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų Go down
Izolda
Herodotas
Herodotas
Izolda


Pranešimų skaičius : 58
Prisijungė : 2010-08-26
Amžius : 29
Miestas : Trakai
Tikras vardas : Eglė

Susikertančios šviesos Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Susikertančios šviesos   Susikertančios šviesos EmptyPen. 04 20, 2012 8:30 pm

Och, nu negaliu kaip grazu. Vėl gi - lauksiu DAR.
Atgal į viršų Go down
Dream.
Dantė
Dantė
Dream.


Pranešimų skaičius : 143
Prisijungė : 2012-01-31
Amžius : 26

Susikertančios šviesos Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Susikertančios šviesos   Susikertančios šviesos EmptyPen. 04 20, 2012 8:38 pm

Neįsivaizduoji, kaip patiko ;) Taip lengva, paprasta ir kartu stebuklinga. Norisi skaityti ir skaityti...
Atgal į viršų Go down
Plieninė magnolija
*
*
Plieninė magnolija


Pranešimų skaičius : 1402
Prisijungė : 2010-07-29
Amžius : 31
Miestas : Šambala
Tikras vardas : Brigita Margarita

Susikertančios šviesos Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Susikertančios šviesos   Susikertančios šviesos EmptySk. 04 22, 2012 12:37 am

Labai didelis ačiū ;) O čia Margaritos dalies tęsinys. Kitą savaitę pasistengsiu įdėti ir Michaelio dalį :)


Gatvėje išgirsta muzika niekaip nedingo iš mano minčių. Viena ir ta pati daina skambėjo mano galvoje, akimirka net pagalvojau sau angliškai: "Oh yes I really believe in yesterday". Mano gyvenimas iš tiesu buvo kaip toji daina, dar vakar viskas atrodė kitaip, šviesiau. Giliai viduje žinojau, jog jau rytoj tai praeis, viskas kada nors baigiasi baigsis ir tai. Ši mintis man neleisdavo pasiduoti pačiomis įvairiausiomis gyvenimo akimirkomis, tiek asmeninėje tiek sportinėje erdvėje. Pravėriau šokių studijos duris ir siaurais laiptais ėmiau kopti viršun. Viduje viskas ėmė slūgti ir rimti. Ši vieta visada mane veikdavo kaip raminamieji vaistai. Šokant visas mintis užvaldydavo judesio aistra, kuri buvo stipresne už mane, todėl aš nuolat besąlygiškai jai atsiduodavau. Būtent šokis mane išgelbėjo daugybe kartų, gelbsti ir dabar.
Įsmukusi vidun nusišypsojau, taip buvau įpratusi elgtis, kad ir kas dėtusi viduje. Išvydęs mane Romanas prišoko prie manęs ir apkabinęs per pečius į ausį sušnabždėjo:
- Ir vėl vėluoji, - jo balso tonas išdavė nepasitenkinimą.
Nieko neatsakiau, nenorėdama pilti žibalo į ugnį, tik atsargiai išsivadavusi iš jo gniaužtų nusliūkinau persirengti repeticijai. Mikliai persimovusi palaidinę ir apsiavusi šokių batelius akimirkai stabtelėjau. Jutau kaip kūnu bėga drebulys, ištiesiau ranką į priekį ir pastebėjau kaip ji nevalingai drebėjo. Prisėdau ant kėdės ir bandžiau suimti save į rankas. Privalėjau tai padaryti, nes kito pasirinkimo neturėjau. Išplėtusi akis tyliai stebeilijau lubas, nors viduje klykiau bebalsiu riksmu. Nežinau kiek laiko taip praėjo, kai išgirdau beldimą į drabužinės duris. Nuskambėjo nepasitenkinimo kupinas balsas:
- Margarita, kiek mes galime laukti?
Nurijau nemalonų gniutulą ir tyliai sušnabždėjau:
- Ateinu.
Žinoma, jog Romanas neišgirdo manęs, bet man tai nerūpėjo. Aš tiesiog skendėjau savyje, net ne skendėjau, skendau savo emocijų ir minčių liūne lyg bekraščiame vandenyne be menkiausios galimybės rasti ką nors, už ko galėčiau įsitverti ir laikytis, kol sulauksiu atplaukiančio manęs išgelbėti laivo. Įžengiau į salę. Romanas stipriai, net gi grubukai sugriebė mane į savo rankas. Pasigirdo muzika ir mes ėmėme judėti argentinietiško tango ritmu. Dievinau šį ugninės aistros šokį, tačiau šiandien jame nejaučiau jokios aistros. Romanas judėjo grakščiai kaip visada, bet kitokia buvau aš, mano judesiai šiandien buvo sukaustyti, lyg nedrąsios pradinukės pastatytos šokti prieš klasę. Niekaip negalėjau susikaupti ir judėti grakščiai, kaip derėtu profesionaliai šokėjai. Visada atrodė, jog iki čempionato liko dar tiek daug laiko, bet tik visai neseniai supratau, jog to laiko nebeliko, jis ištirpo, išbirėjo lyg paplūdimio smėlis pro pirštus.
Staiga nutilo muzika, buvo keista, kad šokių vadovė nutraukė mus viduryje šokio. Sumišusi nedelbiau žvilgsnį į grindis.
- Margarita, kas atsitiko? Šiandien judi kaip medinė. Juk žinai, kad nebeturime laiko. - Vadovės balsas skambėjo griežtai.
Ši moteris visada iš mūsų išspausdavo paskutines jėgas. Jos reiklumui nebuvo ribų. Kad ir kaip gerai šokdavome ji vis spausdavo mus šokti daugiau ir geriau. Nors dirbti tokioje aplinkoje buvo sunku negalėjau skųstis. Visų šokėjų kelias nelengvas. Jei nori būti geriausiu dirbk iki kol ims kraujuoti pėdos ir nebegalėsi net eit, kol iš skausmo nebegalės užmigti, galvoti, net egzistuoti. Viskas reikalauja mažesniu ar didesnių aukų, be jų turbūt neįmanoma nė viena diena šokėjo kelyje.
- Man viskas gerai, - teaksakiau neaiškiai.
- Po galais suimk save į rankas, šis laikas negali nueiti veltui, - priekaištaudamas į ausį sušnabždėjo Romanas.
Ignoravau jo žodžius, nors viduje ėmė keistai diegti tai išgirdus. Stengiausi susikoncentruoti į šokį, nes iš tiesų negalėjau švaistyti mūsų laiko veltui, nors taip to norėjau. Pasiilgau tų popiečių, kurias leisdavome drauge tiesiog vaikštinėdami po senamiestį, sėdėdami lauko kavinėse ar tiesiog kvėpuodami grynu oru Vingio parke. Kartais man atrodydavo, kad jo nebeatpažystu, kad jis staiga per daug pasikeitė. O gal pasikeičiau aš? Neišdrįsau sau atsakyti į šį klausimą kai pasigirdo muziką ir mes ėmėme judėti jos ritmu. Šį kartą sekėsi geriau, man pavyko susikoncentruoti ir priversti savo kūną dirbti. Akimirką net jutau kaip į šokį grįžo aistra. Tik akimirką ir repeticija baigėsi.
Atgal į viršų Go down
Izolda
Herodotas
Herodotas
Izolda


Pranešimų skaičius : 58
Prisijungė : 2010-08-26
Amžius : 29
Miestas : Trakai
Tikras vardas : Eglė

Susikertančios šviesos Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Susikertančios šviesos   Susikertančios šviesos EmptyŠt. 04 28, 2012 6:50 pm

Kada bus dar???
Atgal į viršų Go down
Plieninė magnolija
*
*
Plieninė magnolija


Pranešimų skaičius : 1402
Prisijungė : 2010-07-29
Amžius : 31
Miestas : Šambala
Tikras vardas : Brigita Margarita

Susikertančios šviesos Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Susikertančios šviesos   Susikertančios šviesos EmptyAntr. 05 01, 2012 3:25 pm

Ačiū už kantrybę ;))

Michaelis

Lėtai žingsniavau paplūdimiu. Baltijos jūros bangos skalavo mano basas kojas, virš galvos danguje klykavo alkanos žuvėdros. Pro mane prabėgo mažas baltapūkis berniukas. Jo akys buvo pilnos nuostabos ir laimės, išvydus prieš save tėtį. Šis vyras stipriai apkabino sūnų ir pakylėjo jį link dangaus. Berniukas krykštė iš džiaugsmo, visai kaip aš vaikystėje. Negalėjau atitraukti nuo jų savo žvilgsnio. Akimirką sustojau ir nė nemirksėdamas įsistebeilijau į juos. Judviejų spinduliuojama laimė buvo tokia stipri, jog rodėsi, kad jos yra prisotintas visas oras, visa erdvė aplink mane. Stebėdamas juos atrodė, kad žiūriu seną filmą, kuris nufilmuotas mano vaikystėje.
Jaučiausi keistai ramiai, lyg mano žingsnius lydėtu dar vieni žingsniai. Tėčio žingsniai... Audringa jūra man nuolat primindavo jį, tai buvo savotiškas tėčio memorialas mano mintyse. Nuo tos lemtingosios rugpjūčio aštuonioliktosios visada ateinu prie jūros kai noriu pabūti su savimi. Tai lyg savotiški susitikimai su tėčiu, nes būtent žvelgdamas į jūrą jaučiu, kaip akimirkai jis grįžta vien tam, kad aš pajusčiau jį šalia. Juk būtent jis - tas žmogus, kuris išmokė mane žvelgti į pasaulį su meile, alsuoti laisve ir gyventi su viltimi, jog niekada nepasiduosiu. Iki šiol tikiu jo žodžiais, kurie ir dabar skambėjo mano mintyse: "tikėk iki paskutinio savo atodūsio, nes tik tikėjimas gėriu, rytojumi, Dievu, savimi tave ves pirmyn ir neleis pasiduoti". Visada prisiminus šiuos žodžius nepakeliamai sunkūs momentai suteikia vilties žengti pirmyn į geresnį rytojų.
Nusišypsojau, saulė švelniai leidosi į jūrą, lygiai taip pat kaip ir tą dieną kai paskutinį kartą atsisveikinome. Nors jo netekau būdamas vos dvylikos vis dar puikiai prisimenu tą lemtingą sceną, kai jo ir dar trisdešimties įgūlos vyrų kūnai buvo pargabenti iš jūros. Besileidžianti saulė tą vakarą kruvinai raudona spalva nudažė visą dangų. Tokį raudonį mačiau tik vieną kartą savo gyvenime. Varteliams sugirgždėjus it neramiai dvasiai kartu su mama įžengėme į nedideles jūrininkų kapinaites. Čia ilsėjosi jūroje žuve vyrai. Savo rankose nešiau baltų lelijų puokštę perrištą pilku kaspinu. Atrodė, jog vis dar dabar galiu užuosti tą aitrų lelijų skleidžiamą kvapą. Mama laikėsi įsikibusi mano rankos. Nors pats iki galo dar nesuvokiau kas atsitiko, vaikiškos nuojautos vedamas apsimečiau tikru vyru. Jau tada atrodė, kad nuo šiol aš esu atsakingas už save ir mamą. Dabar tai atrodo kvailoka, nes iš tiesų buvau tik vaikas, kuris nieko nenutuokė apie gyvenimą ir jo dėsnius. Nors turiu pripažinti, kad tėčio netektis privertė mane labai greitai suaugti ir prisiimti atsakomybę. Šis įvykis negrįžtamai paveikė tolimesnį mano likimą.
Prie tėčio kapo mus pasitiko stambaus stoto vyras. Viktoras buvo geriausias mano tėčio draugas, vienas iš nedaugelio išsigelbėjęs iš skęstančio laivo. Su juo bendrauju iki šiol, esu dėkingas jam, už tai, kad paauglystėje jis sugebėjo man atstoti tėtį. Tik neseniai sužinojau, jog tai mano tėtis išgelbėjo jo gyvybę nustumdamas jį nuo skęstančio laivo denio. Viktoras sugebėjo nuplaukti pakankamai toli, kad skęstantis laivas jo neįtrauktu ir išlaukti kol atplauks gelbėjimo tarnybos. Deja tėtį pribaigė ledinis vandenyno vanduo.
Pamenu, kaip mums susitikus mama pagarbiai pažvelgė į Viktorą ir nuleidusi galvą paskendo tyloje. Tylėjau ir aš, bijodamas pakelti akis į kruvinai raudoną dangų. Pamenu tik kaip mintyse perskaičiau ant kuklaus antkapio iškaltą užrašą: "Žmogus, tėvas, draugas, mylimasis Arthur Schultz 1960-1999". Aplink vyravusi keista tyla nė vieno iš mūsų nevargino, atvirkščiai jungė su amžinybėn išėjusiuoju. Akies krašteliu pažvelgęs į mamą pamačiau, kaip jos skruostu nuriedėjo pora skaidrių lyg krikštolas ašarų. Tai pamatęs Viktoras lėtai pakėlė savo stambią ranką ir nuo akių kampučių nubraukė mamos ašaras.
- Artūras visada bus su mumis, - tarė jis.
Ji tik linktelėjo galvą ir apkabinusi mane nuėjo arčiau antkapio. Ant supilto žemių kauburio padėjau lelijų puokštę, o mama lengvu judesiu pabučiavusi savo delną perbraukė juo per antkapį.
- Tu visada būsi su mumis, - tyliai sušnabždėjo mama ir įsikibusi į mano ranką tyliai nužingsniavo vartelių link.
To pamiršti turbūt neįmanoma, nes tokios akimirkos giliai įsirėžia į atmintį palikdamos laiko neišdildomus randus. Visada maniau, jog kiekvienas žmogus šioje žemėje turi savo misiją ir tik atlikęs ją palieką gyvųjų tarpą. Matyt tokia buvo mano tėčio misija: jūra, man ir mamai įdiegtas tikėjimas pasauliu.
Žvilgtelėjau į laikrodį ant savo riešo. Turėjau paskubėti, kad nepavėluočiau į paskutinį autobusą važiuojantį šiandien į Vilnių. Viduje kažkas keistai spurdėjo, lyg laukčiau lemtingosios akimirkos kada vėl gįšiu į Vilnių. Keista jėga traukė mane grįšti į vietą, kurios iki tol nekenčiau. Privalau grįžti į Vokietiją, kol ši vieta nesuleido šaknų į mano sielą. Nors pažadėjau mamai, jog liksiu čia su ja iki rudens privalėjau sprukti dėl savęs, nes vos trys dikynėjimo savaitės verčia mane kraustytis iš proto, kelių mėnesių tikrai neištverčiau. O ir mano grupė negali koncertuoti be savo klajoklio vokalisto.
Pasilenkęs paėmiau keistus geltonus brangakmenius išmestus jūros. Vietiniai juos vadino gintarais, turbūt dėl keisto blizgėjimo saulėje. Įsidėjau juos į kišenę, kaip jūros prisiminimą ir nė neatsisukdamas palikau paplūdimį. Nors galėjau likti čia dar pora dienų nenumaldoma jėga traukė mane grįšti į Vilnių. Keista nuojauta užvaldžiusi mano mintis buvo stipresnė už mane. Vedamas nesuprantamo nerimo išskubėjau į autobusų stotį.

III skyrius

Margarita

Žingsniavau namo po asmeninės šokių repeticijos, lauke švietė pavasariška saulė, viskas pradėjo žaliuoti. Rodėsi, kad ir aš pati iš naujo atbundu iš sukaustyto sąstingio. Taip gera jausti šilumą visu savo kūnu ir plačiai šypsotis it būčiau laimingiausia pasaulyje. Net suraukti aplinkinių veidai nepaveikė manęs. Jaučiausi lyg raudonas taškas pilkame lape. Aš pati sau visada atrodžiau kitokia nei visi savo vidumi, mintimis, požiūriais. Galbūt ištroškusi laisvės turėti laisvą popietę, kurią galėčiau praleisti dykinėdama. Šokti pradėjau ketverių ir nuo tada mano kaip mažos mergaitės gyvenimas baigėsi. Kol kiti vaikai žaidė kieme indėnus aš šokau ant parketo didžiulėse salėse su veidrodinėmis sienomis. Visus gražiausius savo gyvenimo etapus: vaikyste, paauglyste, pirmąją meilę paaukojau šokiams ir šlovei. Iš pradžių tai buvo neišsipildžiusi mamos svajonė, kuri laikui bėgant tapo mano svajone ir galiausiai virto kažkuo nepaaiškinamu.
Gyvenau šokiu, turbūt niekada neišmoksiu egzistuoti be to saldaus jausmo kai stovi ant čempionų pakilos, o žiūrovai iki tol vertine viską skeptiškai ploja net atsistoję. Vien dėl šio jausmo verta stengtis. Štai ir šiandien vakare laukė tiesioginis laidos filmavimas. Dabar prieš Europos čempionatą reklama bei remėjų paieška itin svarbi. Nors tuo užsiima Romano tėtis, įtraukti į visa tai esame visi. Fotosesijos, interviu geltonajai spaudai bei televizijai. Viso to dėka žmonės atpažysta mane gatvėje, šypsosi man, mažos mergaitės svajoja būti mano vietoje, bet jie visi nežino, kokia iš tiesų yra sunki šlovės ir dėmesio kaina, kiek iš tiesų kainuoja vos dvi minutės šlovės spiginant prožektoriams ir filmuojant kameroms. Kai esi ant pjedė stalo negali paslysti, negali suklyst, būti nusiminusi, susivėlusiais plaukais ar neišlygintai drabužiais. Tik likus užkulisiuose gali išsiraudoti pagalvei ar perdauginti alkoholio.
Pasukau už kampo, norėdama užeiti į nedidelę krautuvėlę, kurioje prekiaujama šviežiai spaustomis sultimis. Turėjau maitintis pagal griežtą dietologo sudarytą maitinimosi rėžimą, kad galėčiau išlaikyti sportinę formą ir gerinti savo rezultatus repeticijose. Dabar viskas itin svarbu, kiekviena menka detalė, veiksmas, jausmas. Pažvelgus kairėn mano žvilgsnį patraukė pustuštė lauko kavinė. Šalia jos stovėjo juodas prabangus automobilis tamsintais langais. Puikiai atpažinau jį, todėl nevalingai pasisukau staliukų link. Po dideliu raudonu skėčiu nuo saulės sėdėjo vienas taip gerai pažystamas asmuo. Prikandau lūpą. Tai buvo Romanas. Tačiau jis buvo ne vienas. Akimirką sugebėjau stebėti, kaip mane bučiavusios lūpos dabar bučiavo kitas lūpas, rankos laikė apglėbusios kitą kūną. Ilgai taip neištvėriau. Nuleidusi žvilgsnį į akmeninį grindinį pajutau, kaip ėmė diegti paširdžius ir sūrios ašaros ėmė riedėti mano skruostais ir nosimi žemyn. Dabar viskas pasidarė aišku, jo elgesys, jo manieros. Tai ne aš pasikeičiau neatpažystamai. Tik akimirka ir atrodė, jog praradau viską ką, maniau, turėjusi. O juk pasirodo klydau, jis niekada nebuvo mano, niekada. Rodėsi, kad stoviu ant bedugnės krašto. Visi tie metai, viskas kas buvo išgyventa nugarmėjo bedugnėn, tik aš vis dar stovėjau ir žvelgiau žemyn. Apsisukdama dar pažvelgiau į jų pusėn. Romanas meiliai žaidė jos plaukais. Sukūkčiojau ir pasileidau tolyn, nenorėjau nieko matyti ir nieko girdėti. Man nerūpėjo, kad tokia mane atpažins gatvėje ar pagalvos, jog pamišau. Man nerūpėjo visiškai niekas, net aš pati. Galvoje buvo visiškai tuščia tik skruostais riedėjo krikštolinės ašaros. Įsmukusi į laiptinę vos ne vos suradau buto raktus. Rodėsi, jog viskas ką tiek laiko dėliojau it milžinišką dėlionę atūžęs uraganinis vėjas išnešiojo lyg birų smėlį.
Veltui ieškojau raktų, buto durys buvo neužrakintos, nes mama buvo namie. Vos įžengiau vidun ji pasitiko mane, nespėjau nė nusivalyti ašarų nuo veido, todėl nuleidau galvą, bandydama paslėpti emocijas. Bet jų tiesiog buvo neįmanoma nuslėpti. Mama priėjo ir sugriebusi mane už smakro pakėlė mano veidą, priversadama pažvelgti jai į akis. Nors išorėje tylėjau, viduje klykiau nežmonišku balsu.
- Kas atsitiko? - Paklausė ji, tačiau balsas neskambėjo paguodžiančiai.
- Nieko, - trukčiojantis mano balsas išdavė melagystę.
- Jei nieko nebūtų nutikę taip neatrodytum, - atšovė mama ir paleido mano veidą.
Nuleidau akis į grindis, norėjau, kad juose atsivertu praraja, kuri įtrauktu mane.
- Vakare filmavimas, turi atrodyti žmoniškai, - įsakmiai tarė žiūrėdama man virš galvos.
- Nevažiuosiu į jokį filmavimą. Tegul Romanas filmuojasi su savo kekše. Palik mane ramybėje,- sušukau ir jau norėjau sprukti, kai mama stipriai suėmė į savo rankas.
Akimirką maniau, jog sulauksiu antausio, tačiau ji tik stipriai papurtė mane kelis kartus ir pastačiusi ant kojų apkabino.
- Tu negali taip pasielgti prieš čempionatą, - sušnabždėjo ji. - Bet kuri kita padarytu viską, kad galėtu atsidurti tavo vietoje. Aš pati nuvešiu tave į filmavimą. Neleisiu tau sugriauti visko ir iššvaistyti savo talentą veltui. Jei ne Romanas tu nebūtum tiek daug pasiekusi, neužmiršk to. - jei jos žodžiai būtų galėję kadžiotis it šunys dabar visa būčiau nusėsta žaizdomis. - O dabar į vonią praustis, - paklusau jos paliepimui ir sunkiai žingsniais nusliūkinau į vonios kambarį.
Užrakinusi duris dar kelias minutes raudojau atsukusi vandens čiaupą, tačiau galiausiai laiko verkti nebeliko. Pasilenkiau žemyn ir leidau šalto vandens srovei tekėti mano veidu žemyn. Turėjau išlikti stipri, sporte išlieka tik stipriausi. Tyliai priminiau sau tai ir užsukusi vandenį palikau vonios kambarį. Negalėjau pavėluoti, todėl paslėpusi raudonas akis po akiniais nuo saulės išskubėjau į filmavimą.
Atgal į viršų Go down
Izolda
Herodotas
Herodotas
Izolda


Pranešimų skaičius : 58
Prisijungė : 2010-08-26
Amžius : 29
Miestas : Trakai
Tikras vardas : Eglė

Susikertančios šviesos Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Susikertančios šviesos   Susikertančios šviesos EmptyTr. 05 30, 2012 8:42 pm

Et, vis nesulaukiam tęsinuko... Gal artimiausiu metu bus? Nes labai jau norisi toliau paskaityti...
Atgal į viršų Go down
Plieninė magnolija
*
*
Plieninė magnolija


Pranešimų skaičius : 1402
Prisijungė : 2010-07-29
Amžius : 31
Miestas : Šambala
Tikras vardas : Brigita Margarita

Susikertančios šviesos Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Susikertančios šviesos   Susikertančios šviesos EmptyKv. 05 31, 2012 11:12 pm

Šiuo metu mane užklupo sesija ir darbas, todėl neturiu daug laiko, bet pasistengsiu šį savaitgalį ;)
Atgal į viršų Go down
Plieninė magnolija
*
*
Plieninė magnolija


Pranešimų skaičius : 1402
Prisijungė : 2010-07-29
Amžius : 31
Miestas : Šambala
Tikras vardas : Brigita Margarita

Susikertančios šviesos Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Susikertančios šviesos   Susikertančios šviesos EmptyPir. 06 04, 2012 1:14 am

Michaelis

Buvo gera grįžti į Vilnių. Kad ir kaip keistai ir nesuprantamai tai skambėjo mano mintyse, turėjau sutikti su faktu, jog dėl man pačiam nesuprantamų priežasčių džiaugiuosi grįžęs į savo nekenčiamą miestą. Žingsniavau namo senų, pilkų daugiabučių kvartalu. Šie namai man priminė savotiškas dėžutes, slaptus kambarėlius, kuriuose nuo kažko, galbūt gyvenimo spalvų slepiasi žmonės. Nemėgau pilkumos, o būtent ji ir vyravo aplink mane pastarąsias kelias savaites Vilniuje. Tik kelionė prie jūros, į pasimatymą su tėčiu, praskaidrino pilkas mano dienas. Priėjęs mamos buto laiptinę prisėdau ant laiptelių ir įsistebeilijau į dangų. Temo, saulę vis labiau ir labiau užstojo pilki penkiaaukščiai. Kada paskutinį kartą buvau toks sumišęs negalėjau niekaip prisiminti. Atrodė, jog niekada iki šiol nejaučios tokios spengiančios tuštumos viduje, viskas manyje buvo taip susipainioje, jog net pats velnias nusisuktu galvą bandydamas tai suprasti. Norėjosi sprukti iš čia kaip įmanoma greičiau, kuo toliau nuo šio viduramžiško miesto. Atgal į Hamburgą, atgal į namus. Nusipurčiau, darėsi vėsoka, tačiau nepriverčiau savo kūno pajudėti iš vietos į jaukią, šiltą vietą. Pakėliau akis į tamsėjantį dangų. Privalau išvažiuoti dabar arba liksiu įkalintas Vilniaus gniaužtuose amžinai. Tiesiog staiga supratau, koks iš tiesų turi būti teisingas sprendimas. Nors mama visada laikė šį miestą savo namais, man jis buvo svetimas. Svetimos gatvės, svetimi žmonės, net aš svetimas pats sau.
Užsirūkiau žvelgdamas į tolį. Laikas judėti pirmyn, nepasiduoti. Mintyse vis skambėjo dainos, kurios pavadinimo niekaip nepajėgiau prisiminti eilutės "Don't let go, never give up it's such a wonderful life". Pasaulis nuostabus, todėl privalau ir vėl atrasti tą grožį, tik ne čia..Cigaretė lėtai smilko tarp mano pirštų. Iš šalies turbūt atrodžiau apgailėtinai. Įtraukiau paskutinį, patį saldžiausią dūmą į plaučius ir užgesinau nuorūką.
Reikės pranešti mamai, jog išvykstu šią savaitę. Tikiuosi, jog ji mane supras. Negalėčiau čia ištverti iki rudens. Atsistojau ir pasisukau laiptinės link kai pajutau šalia esant žmogų. Atsisukau ir sumišęs šyptelėjau. Likimo ironija, už manęs stovėjo mama. Ji taip pat šyptelėjo man, tik jos šypsena buvo visai kitokia - rami ir raminanti.
- Labas, - pasisveikinau.
- Sveikas mielasis, - šypsnis ir toliau žaidė jos veide.
- Mama, norėjau su tavimi pasikalbėti, - nunarinau galvą žemyn.
Kažkodėl pradėti buvo sunkiau nei maniau.
- Klausau, kas nors atsitiko?
- Tiesą pasakius taip. Kitą savaitę aš išvykstu atgal į Hamburgą. Vilnius ne man, atsiprašau. - Sakinio gale mano balsas suskambėjo lyg šnabždesys.
Mama akimirką nepratarė nei žodžio, tik apkabino mane per pečius. Tai buvo daugiau nei paprastas apkabinimas, jis mums abiems reiškė daug daugiau. Atrodė, kad vėl staiga tapome vienu kūnu ir viena siela, tokia kokia yra mama ir jos negimęs kūdikis. Buvo taip gera jausti jos artumą. Iš tiesų nė pats neįtariau, kaip labai to ilgėjausi. Paprastas, šiltas mamos apkabinimas dažniausiai suteikia tokios stiprybės, kokios nesuteikia niekas kitas šiame pasaulyje.
- Atrodė, jog ką tik grįžai pas mane, o štai ir vėl išeini. Negaliu tavęs laikyti, jei manai, jog toks tavo kelias, tebūnie.
Šie žodžiai, pasakyti stiprios moters, perėjusios ugnį ir vandenį mane keistai nuramino. Mama visada tikėjo ir pasitikėjo manimi, juk ji vienintelis toks man artimas žmogus šioje žemėje. Ji nepražus, puikiai tai žinojau, o aš kaip nors. Kaip visada išsikapstysiu.
- Savo gyvenimuose tik mes patys galime priimti teisingus sprendimus, - atsiduso ji.
Apkabinau ją dar tvirčiau, taip, kaip niekada to nedariau ir tyliai jai padėkojau.
- Ačiū, kad mane supranti.
- Kas kitas supras tave, jei ne aš.
Mama tik linktelėjo galvą ir atidarė laiptinės duris.
- Eik vidun, sušalsi, aš grįšiu šiek tiek vėliau, - atsakiau jai ir nužingsniavau Nėries link, kad galėčiau dar šiek tiek pabūti su savimi.
Atgal į viršų Go down
Plieninė magnolija
*
*
Plieninė magnolija


Pranešimų skaičius : 1402
Prisijungė : 2010-07-29
Amžius : 31
Miestas : Šambala
Tikras vardas : Brigita Margarita

Susikertančios šviesos Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Susikertančios šviesos   Susikertančios šviesos EmptyPen. 07 13, 2012 8:09 pm

IV Skyrius

Margarita


Sėdėjau televizijos grimerinėje nutaisiusi keistą veido išraišką. Keistai pilką, lyg niūriausia lapkričio diena. Mano delnai buvo suspausti į kumščius, lyg bandyčiau taip sulaikyti savyje emocijų pliūpsnį. Nekenčiau televizios - čia visada būdavo klaikiai tvaku, todėl man nuolat trūkdavo oro. Dirstelėjau į veidrodį, mano plaukai buvo idealai sušukuoti, akys daliai apvestos juodu pieštuku, tačiau atspindys vis tiek nebuvo tobulos. Akyse galėjai išvysti didžiulę bedugnę, o lūpose nebylią nežinia. Romanas sukiojosi aplink, taip pat idealiai atrodantys it nužengęs iš prabangaus žurnalo viršelio. Bet toji jo prabanga, man atrodė vulgari, perdėta. Tipiška išliaupsinta tuštybė, kurios bedugnėje lėtai skendau. Beveik nekalbėjome, tik susitikus ant laiptu jis apkabino mane, keistai šaltai, o aš stovėjau it įbesta net nepakėliau prie šono prispaustų rankų. Iki filmvimo pradžios liko vos kelios minutės, vis dar negalėjau įsijausti į savo tipišką rolę.
Giliai įkvėpiau ir atsistojau. Prie manęs prišoko Romanas. Stovėjau įbedusi akis į grindis, jis sugriebė mano veidą už smakro ir pakėlęs privertė pažvelgti į jį.
- Kokia musė tau šiandien įgėlė, - iškošė jis.
- Jokia, - atsakiau, nors mintyse norėjau išrėkti "tavo kekšė".
Stengiausi nutaisyti išdidų toną, tačiau jis stipriai laikė suspaudęs mano žandikaulį. Pasimuisčiau bandydama ištrūkti, tačiau jis buvo stipresnis.
- Paleisk, man skauda, - suinskčiau apgailėtinai lyg koks skriaudžiamas šunelis.
Rodėsi, kad jam tai nė motais, tačiau jis paleido mano veidą ir aš nejučiomis praradusi pusiausvyrą susmukau ant kėdės. Norėjosi klykti, tačiau susilaikiau tik kelis kartus giliai sukūkčiojau. Neturėjau laiko verkti, tiesiog dabar negalėjau sau to leisti. Įkvėpiau gurkšnį dulkino grimerinės oro ir atsistojusi nusliūkinau į filmavimo aikštelę. Tai buvo smūgis žemiau juostos, į pačius paširdžius. Iš visų jėgų stengiausi šypsotis, dar niekada toks paprastas veiksmas nebuvo toks sunkus. Kameroms įsijungus šypsojausi per sukąstus dantis, lyg šuo užvaldytas panikos, o mintyse meldžiau, kad viskas kuo greičiau baigtusi.
Mane apėmė keista ekstazė, spiginantys žibintai tik skatino norą mirti, pavargau, ir taip norėčiau pasiduoti. Mintyse nebeužsiliko nei laidos vedėjos užduodami klausimai, nei mano it robotiški, spontaniški atsakymai. Tik išgirdau laidos režisieriaus žodžius:
- Baigta.
Atsistojau nuo nepatogaus krėslo ir nulėkiau į grimerinę. Filmavimo metu tramdytos emocijos sprogo it atominė bomba. Akyse ėmė kauptis ašaros, nušluosčiau jas švarkelio rankove, palikdama juodo tušo žymes ant jų. Nebesugebėjau savęs tvardyti, kad ir kaip stengiausi visos mano pastangos nuėjo veltui. "Pasiduodu" - klykiau mintyse. Per petį persimečiau rankinę ir patraukiau durų link kai kažkas stipriai sugriebė mane už rankos. Net neklausiau savęs kas jis. Puikiai žinojau nė neatsisukusi, jog tas asmuo Romanas.
- Paleisk mane, - sušukau, tačiau jam tai buvo nė motais.
- Važiuosi su manimi. - Atkirto jis ir dar stipriau suspaudė mano ranką.
Akimirką pažvelgiau jam į akis. Šis žvėris nė iš tolo nepriminė to Romano, kurį aš pažinojau.
- Važiuok su savo kekšę - atrėžiau ryžtingai ir išsilaisvinusi iš jo gniaužtu nubėgau laiptais žemyn. Jis nė nebandė vytis, taip ir geriau, mažiau melo, šiek tiek daugiau tiesos.

Atgal į viršų Go down
Sponsored content





Susikertančios šviesos Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Susikertančios šviesos   Susikertančios šviesos Empty

Atgal į viršų Go down
 
Susikertančios šviesos
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Mes Rašom :: Proza :: Romanai-
Pereiti į: