Mes Rašom
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mes Rašom

Tavo kūrybos namai
 
rodiklisrodiklis  IeškotiIeškoti  Latest imagesLatest images  RegistruotisRegistruotis  PrisijungtiPrisijungti  

 

 Tikėjimas.

Go down 
+5
Plieninė magnolija
Lapė.
ramona
wanderlust
Evelina.
9 posters
AutoriusPranešimas
Evelina.
Dantė
Dantė
Evelina.


Pranešimų skaičius : 102
Prisijungė : 2011-08-09
Amžius : 28
Miestas : Vilnius
Tikras vardas : Evelina

Tikėjimas. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Tikėjimas.   Tikėjimas. EmptyPen. 10 21, 2011 8:37 pm

DIEVAS.
Jums ką nors reiškia šis žodis?
Tikite? Ne? Kodėl?
Ką apskritai apie tai manote?
Diskutuojame, reiškiamės, išdėstome savo nuomonę.
Atgal į viršų Go down
wanderlust
*
*
wanderlust


Pranešimų skaičius : 1366
Prisijungė : 2010-07-27
Amžius : 33

Tikėjimas. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Tikėjimas.   Tikėjimas. EmptySk. 10 23, 2011 11:53 am

Netikiu dievu. Manau, jog jis buvo sukurtas tuomet, kai žmonėms reikėjo kažkuo tikėti ir jie neturėjo paaiškinimų, kaip susikūrė planeta ir žmogus. Dievo egzistavimas, ypač viduramžiais, buvo puiki priemonė valdyti žmones ir bažnyčios tuo naudodavosi. Manau, jog dauguma žmonių tiki dievu, nes norėtų turėti kažkokia atramą, kažkokį stabą, iš kurio besąlygiškai lauktų malonės. Juk praradus artimą žmogų ar nutikus nelaimei, tikintieji meldžiasi, tad manau, jog malda atstoja tiesiog išsišnekėjimą, kai niekas kitas neklauso.

Neteisiu nei vieno, kuris tiki, todėl tikiuosi to paties sulaukti ir pati mano netikėjimo atžvilgiu. Deja jau mokykoj penktoj-šeštoj klasėj buvau išskirtinė, nes stipriai įsivėliau į argumentą su tikybos mokytoja, kuri mane atvirai smerkė. Visi kiti dievu tikėjo. Ir tik vėliau, vėlesnėse klasėse maždaug du trečdaliai iš mano moksladraugių taipogi metė dievo kultą.

Gaila, tačiau krikštyta buvau ir komuniją priėmiau, nors mano šeima, ypač iš mamos pusės - visi ateistai, tačiau augau pakankamai mažame miestelyje, kurio centre - bažnyčia visomis prasmėmis, todėl tą padaryti reikėjo, kad vėliau nekiltų apkalbų. :)
Atgal į viršų Go down
ramona
Moljeras
Moljeras
ramona


Pranešimų skaičius : 260
Prisijungė : 2010-09-27

Tikėjimas. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Tikėjimas.   Tikėjimas. EmptySk. 10 23, 2011 3:56 pm

nemanau, kad dievas yra išgalvotas. tas krikščionių senukas su barzda, ir visokie jėzai, ir šiaip visa biblija, ir viskas kuo paremta bažnyčios svarba - tai taip, čia tikrai žmonių sugalvoti dalykai. bet nemanau, kad dievas, kaip kažkokia energijos ar kažko forma neegzistuoja. man atrodo, dievas yra visur ir visuose, ir kai sakau dievas, darkart kartoju, nereikia galvoti apie kažkokį asmenį. meilė yra dievas, žvaigždėtas dangus yra dievas, vėjas yra dievas.. viskas.
kaip tik neseniai bandžiau vienam draugui paaiškinti kuo aš tikiu, tai jis taip žiūrėjo žiūrėjo.. galiausiai sako, "oooh so you believe in something!" taip sujuokino. bet dabar visad taip ir sakau, kai kas nors paklausia.
apskritai aš esu spiritual (pamiršau lietuvišką žodį), bet visai nereliginga.
Atgal į viršų Go down
Lapė.
S&M.
Lapė.


Pranešimų skaičius : 1460
Prisijungė : 2011-03-31

Tikėjimas. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Tikėjimas.   Tikėjimas. EmptySk. 10 23, 2011 7:44 pm

Aš netikiu į dievą, kaip į asmenį. Su visomis švenčiausiomis trejybėmis ir fantastinėmis istorijos nuotrupomis. Tačiau tikiu į Dievą kaip į energiją, kaip į meilę, gėrį. Kaip energijos formą, kuri sieloje daro perversmus ir suteikia jėgų, kai to iš tiesų reikia. Manau, kad tikėjimas yra geras dalykas. Tai suteikia žmogui jėgų, įduoda lazdą, į kurią galima atsiremti. Man asmeniškai to tikėjimo labai trūksta, bet šioje visatoje, apsuptoje įvairių religijų, įvairių tikėjimų ir teorijų neatrandu savojo, To Tikrojo tikėjimo, kuris užpildytų mano sieloje spragas. Kažkaip paskaičiau ramonos post'ą ir pagalvojau, kad "I believe in something after all". Something.
Atgal į viršų Go down
http://marionetteofharmony.blogspot.com
Plieninė magnolija
*
*
Plieninė magnolija


Pranešimų skaičius : 1402
Prisijungė : 2010-07-29
Amžius : 31
Miestas : Šambala
Tikras vardas : Brigita Margarita

Tikėjimas. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Tikėjimas.   Tikėjimas. EmptySk. 10 23, 2011 9:07 pm

Tiesiog gyvenu ir negalvoju apie tokį dalyką kaip Dievas. Tai gi iš dalies galiu pavadinti save ateiste, tačiau tik iš dalies, nes mano gyvenime Krikščionybė egzistuoja apraiškomis per mano tikinčius artimuosius.
Pats tikėjimas mano gyvenime pasireiškia tikėjimo savimi forma. Aš tikiu savimi ir tuo ką darau, tai tarytum mano varomoji jėga visoje veikloje ir asmeniniame gyvenime. O jei kalbant apie tikėjimą kaip religiją tai man priimtiniausia yra Budizmo filosofija. Nors kai kurios teorijos gali pasirodyti keistos, bet giliau pasikapsčius lengvai gali surasti tų teorijų ryšį su gyvenimo reiškiniais bei šiuolaikiniu mokslu. Tai gi galiu teigti, jog tikiu Karma, kad kiekviena mūsų mintis, veiksmas ar žodis turi atoveiksmį.
Tikinčių žmonių nesmerkiu, atvirkščiai gerbiu. Man vis dar kelią nuostabą žmonių pasiryžimas dėl tikėjimo gyventi asketišką, vienuolišką gyvenimą. Kadangi dabar tenka susidurti ne tik su krikščionimis, bet ir islamo išpažinėjais išsiugdžiau visišką toleranciją visoms religijoms bei tradicijoms, kurių laikosi žmonės. :)
Atgal į viršų Go down
konstanta
*
*
konstanta


Pranešimų skaičius : 599
Prisijungė : 2010-07-29
Amžius : 29
Miestas : Vilnius
Tikras vardas : Justė

Tikėjimas. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Tikėjimas.   Tikėjimas. EmptyPir. 10 31, 2011 10:09 am

Pati visiškai netikiu. Esu didelė racionalistė ir mokslo žmogus, todėl netikiu niekuo, kas neapaiškinama sveiku protu. Bet toleruoju tikinčius žmonės. Šiaip man keista, kad žmonėms tikėjimas asocijuojasi butent su Dievu. Tikėjimas man yra kiek platesnė sąvoka.

Aš toleruoju tikėjimą, bet ne religiją. Religija man yra didžiausias žmonių nesantaikos židinys. Didesnis ir svarbesnis net už turtus ar žemę. Iš pradžių buvo žudomi arba kankinami krikščionys, vėliau jie patys žudė kitus, dabar musulmonai naudoja smurtą prieš visus. Man juokinga, kad kriščionys save laiko tokiais atlaidžiais ir šiaip tobulais, kai patys darė dar baisesnius dalykus nei romėnai taikė jiems. Atsuko kitą skruotsą čia taip vadinasi.

Taigi, aš visada atskiriu tikėjimą nuo religijos. Tikėjimas nėra ėjimas į bažnyčią ir klausymasis kunigų, kurių moralė irgi jau nebe aukščiausio lygio. Tikėjimas yra žmogaus dvasinė būsena, kuri padeda jam gyventi. Tai tiesiog yra žinojimas, kad yra kažkas aukščiau. Tik tai gai nuraminti žmogų. O viską pavadinti tam tikrais vardais ir sukurti taisykles, kaip žmonėms reikia gyventi - tai ne tikėjimas, tai jau religija, kuri iš idėjos turinti vienyti žmones, juos kiršina.
Atgal į viršų Go down
http://justeworld.blogspot.com/
liga
Moljeras
Moljeras
liga


Pranešimų skaičius : 278
Prisijungė : 2010-10-25
Amžius : 27
Miestas : eridanus supervoid
Tikras vardas : Kristina

Tikėjimas. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Tikėjimas.   Tikėjimas. EmptySk. 11 06, 2011 9:47 pm

Aš tai tikiu. Ir religinga esu. Aišku, ne aklai. Manau, jog religija yra gerai, jei tu pats sugebi atsirinkti iš jos sau priimtinus dalykus. Aš atsirinkau, ką norėjau iš liuteronų.
Bendrai man atrodo, jog tikintys žmonės yra laimingesni žmonės. Kai visur mato ne fiziką- o Dievo (na, arba kažko aukštesnio) stebuklus.(:
Atgal į viršų Go down
naktibalda
W. Šekspyras
W. Šekspyras
naktibalda


Pranešimų skaičius : 168
Prisijungė : 2011-08-18
Miestas : Alytus.
Tikras vardas : Rūta.

Tikėjimas. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Tikėjimas.   Tikėjimas. EmptySk. 11 27, 2011 11:30 pm

Išvis netikiu į dievą. Man jis - niekas. Gal kada nors pakeisiu nuomonę, bet dabar netikiu, nes man niekas dar neįrodė, kad jis yra. Ir jeigu jis yra, tai kodėl leidžia taip ristis savo kūriniams - žmonėms? Kodėl nesustabdo bado Afrikoje, kodėl neapsaugo nuo karų, mirtinų ligų?
Žodžiu, netikiu. Tai viduramžių žmonių išmislas, kad tuometinėje viduomenėje būtų kažkas, į ką būtų galima remtis, prašyti geresnio gyvenimo. Arba galų gale bobučių pasakos, kad įbaugintų vaikus būti gerais ir daryti tai, ko nori dievulis.
Šiaip, tikrai nesmerkiu tikinčių žmonių, tai kiekvieno pasirinkimas. Ir pati norėčiau tuo dėde viršuje patikėti, bet jo dar neatradau, ir ieškoti nepavyksta.
Atgal į viršų Go down
Raudonasis Liūtas
Maironis
Maironis
Raudonasis Liūtas


Pranešimų skaičius : 706
Prisijungė : 2012-03-28
Amžius : 25

Tikėjimas. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Tikėjimas.   Tikėjimas. EmptyPen. 08 10, 2012 4:46 pm

Aš tikiu Dievu, bet tik pusiau. Jo, kaip asmenybės visiškai neįsivaizduoju, bet žinau, kad kažkur ten yra toks dėdulė Dievas. Manau, tikiu kaip Lapė. Dažnai susimąstau, kodėl kiti nežiūri į pasaulį kaip aš. Pėvėzė, namuose dirbam kažką ir matom, kad tuoj kils audra, parplaukia didžiausi debesys ir visi ima vaitoti "ojoj, kaip blogai, kaip baisu". O tada aš pažvelgiu į tuos debesis ir tyliai pagalvoju: "kaip gražu... Dievulio darbelis". Niekaip nesuprantu, kodėl kiti nepastebi to Aukštesniojo aplinkoje: danguje, saulėje, kad ir mažame rasos lašelyje. Nieko nesmerkiu, bet man vistiek nedašyla "KODĖL?". O netikintiems, mano manymu, yra daug lengviau. Jiems nereikia sukti galvų dėl kažkokio dėdulės Dievo, bet pasaulis dėl to nesugrius. O gal sugrius?..
Atgal į viršų Go down
Sponsored content





Tikėjimas. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Tikėjimas.   Tikėjimas. Empty

Atgal į viršų Go down
 
Tikėjimas.
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Mes Rašom :: Diskusijos :: Flūdas-
Pereiti į: